فهرست بستن

سامسونگ تولیدکننده سه چهارم از نمایشگرهای آیفون 12 اپل است!

تقریباً یک سال و نیم پیش بود که شایعه‌ای در خصوص این موضوع منتشر شد که Samsung Display در پی عقد قراردادی با اپل است که در طی آن مسئول تولیدکننده بخش بزرگ نمایشگرهای سری آیفون‌های سال 2020 باشد. حالا جدیدترین محصولات اپل سرانجام رونمایی شدند و طبق گزارشات اولیه مشخص شده که سامسونگ تولیدکننده سه چهارم از نمایشگرهای آیفون 12 اپل بوده است.

کدام نمایشگرهای آیفون 12 را سامسونگ ساخته؟

به طور دقیق، سامسونگ دیسپلی نمایشگرهای اولد 5.4 اینچی آیفون مینی، نمایشگرهای 6.1 اینچی آیفون 12 پرو و نمایشگر 6.7 اینچی آیفون 12 پرو مکس را برای کوپرتینویی‌ها تولید می‌کند. در همین حال، گزارشات حاکی از آنست که نمایشگرهای اولد 6.1 اینچی آیفون 12 توسط LG Display تولید می‌شود. این یعنی BOE، تولیدکننده چینی پنل‌های نمایشگر به‌طورکل از ماجرا کنار گذاشته شده است.

زمانیکه اپل در اواخر سال گذشته به دنبال تنوع برای زنجیره تأمین اجزای خود بود، BOE این شانس را داشت تا به تأمین کننده پنل‎های نمایشگر اپل برای گوشی‌های سری آیفون 12 تبدیل شود. این سازنده نمایشگر چینی در حال تبدیل شدن به تهدید برای کسب و کار سامسونگ دیسپلی بود، اما در نهایت در طول نیمه اول سال 2020، اپل تصمیم گرفت تا از خرید پنل‌های OLED از BOE انصراف دهد. در آن زمان گفته شد که این شرکت چینی نتوانسته به استاندارد مورد نیاز اپل دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید: نمایشگرهای OLED آیفون 12 اپل توسط شرکت چینی BOE ساخته نمی‌شود

پیش‌بینی می‌شود که اپل تا پایان سال در حدود 70 میلیون گوشی آیفون 12 تولید کند. سامسونگ و ال‌جی در مجموع می‌توانند 80 میلیون پنل برای اپل تولید کنند که از این تعداد سهم سامسونگ دیسپلی به تنهایی 60 میلیون واحد خواهد بود. البته این موضوع چندان هم عجیب نیست، چرا که سامسونگ سال گذشته هم تولیدکننده غالب نمایشگر آیفون‌های اپل بود. غول کره‌ای سال گذشته 50 میلیون پنل برای سری آیفون 11 تولید کرده بود و این یعنی اگر برآوردها برای امسال صحیح باشد، تولید آنها در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش خواهد یافت.

در رابطه با سال آینده، تحلیلگران بازار انتظار دارند که اپل در مجموع در حدود 220 میلیون گوشی آیفون فروش داشته باشد. به بیان دیگر، در صورت استقبال از آیفون‌های 12، بزرگترین تولیدکننده گوشی در جهان، یعنی سامسونگ می‌تواند حدود 170 میلیون پنل OLED به رقیب اصلی خود بفروشد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *