فهرست بستن

سامسونگ از فروش هر گوشی گلکسی نوت 20 اولترا 5G چقدر سود به جیب می زند؟

بررسی هایی که به تازگی در مورد قیمت قطعات داخلی استفاده شده در گوشی گلکسی نوت گلکسی نوت 20 اولترا 5G و همچنین دیگر هزینه های تولید آن صورت گرفته نشان می دهد که میزان سود سامسونگ از فروش هر نسخه از این گوشی حتی از نیمی از قیمت آن نیز بیشتر است. به عبارت دیگر در حال حاضر سامسونگ با فروش هرکدام از این گوشی ها، بیش از نیمی از قیمت آن را به عنوان سود به جیب می زند.

موسسه Counterpoint Research به تازگی نتایج یک بررسی جالب را از هزینه تولید و تامین قطعات موردنیاز برای تولید هر نسخه از گوشی های گلکسی نوت 20 اولترا 5G منتشر کرده است. این بررسی که نتایج آن را می توانید در زیر مشاهده کنید نشان می دهد که قطعات سخت افزاری مورد استفاده در این گوشی مجموعاً 468 دلار قیمت دارند و با در نظر گرفتن هزینه 80.9 دلاری به منظور تامین ملزومات جانبی نظیر هدفون و شارژر و همچنین بسته بندی و اسمبلی قطعات، در مجموع قیمت تولید هر نسخه از این گوشی به 548.9 دلار می رسد.

gsm1.jpg

گوشی گلکسی نوت 20 اولترا 5G در حال حاضر در بازارهای جهانی با قیمت 1300 دلار عرضه می شود. به این معنی که میزان سود سامسونگ از فروش هر نسخه از این گوشی حتی از نیمی از قیمت آن در بازارهای جهانی نیز بیشتر است. می توان گفت با فروش هر نسخه از این گوشی چیزی در حدود 751 دلار سود عاید سامسونگ می شود.

این بررسی همچنین نشان می دهد که بخش اعظمی از هزینه تولید این گوشی مربوط به تامین مودم ارتباطی X55 5G، صفحه نمایش، حافظه های رم و ذخیره سازی و همچنین ماژول دوربین می شود. در این بین می توان به قیمت تراشه اسنپدراگون 865 پلاس، هزینه ساخت بدنه اصلی و همچنین هزینه تولید قلم هوشمند Spen نیز به عنوان دیگر عوامل اصلی افزایش قیمت تمام شده این گوشی اشاره کرد. در این بررسی، هزینه تامین نرم افزار و پشتیبانی از آن نیز 25 دلار در نظر گرفته شده است.

نکته قابل توجه دیگر که در این بررسی نیز به آن اشاره شده این است که هزینه به منظور تولید نسخه mmWave از گوشی گلکسی نوت 20 اولترا 5G، چیزی در حدود 10 درصد از نسخه پشتیبان از فرکانس ارتباطی کمتر از 6 گیگاهرتز در ارتباط 5G، بیشتر است. نسخه mmWave از این گوشی با استفاده از قطعات سخت افزاری تولید شده توسط شرکت کوالکام یعنی تراشه اسنپدراگون 865 پلاس و همچنین مودم X55 پشتیبانی می شود.

gsm2.jpg

در بخش دیگری از این بررسی آمده است که چیزی در حدود نیمی از هزینه تولید یک نسخه از گوشی گلکسی نوت 20 اولترا 5G به شرکت سامسونگ مربوط می شود و نزدیک به 40 درصد از هزینه ها هم مربوط به تامین قطعات موردنیاز از شرکت کوالکام است. البته باید گفت در نسخه بهره مند از تراشه اکسینوس، سهم هزینه ها برای شرکت سامسونگ می تواند به 70 درصد نیز برسد؛ چرا که در این صورت تراشه و مودم 5G موردنیاز، توسط این شرکت تامین می شود.

در بخش دیگری از این بررسی اعلام شده که سامسونگ توانسته است در مراحل تولید این گوشی پرچمدار خود فناوری های جدید قابل توجهی را معرفی کند. یکی از این فناوری ها ماژول تولید شده توسط شرکت NXP است که تجهیزات موردنیاز برای چند ارتباط گوناگون نظیر NFC، eSIM و… را با یکدیگر ادغام کرده و آن ها را به صورت یک برد یکپارچه درآورده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *