فهرست بستن

ساخت چیپست مخصوص فولکس واگن برای اتومبیل خودران آغاز شد

شرکت معظم و ریشه دار فولکس واگن تصمیم به ساخت اتومبیل خودران گرفته و از طرف دیگر اعتمادی به شرکت‌های دیگر برای خرید چیپست یا نرم افزار هوش مصنوعی رانندگی خودران آن‌ها ندارد. برای جزئیات بیشتر چیپست مخصوص فولکس واگن برای اتومبیل خودران با ما همراه باشید.

چیپست مخصوص فولکس واگن برای اتومبیل خودران

به گزارش خبرگزاری رویترز، رییس شرکت، آقای هربرت دیس در مصاحبه‌ای با هندلزبلات (روزنامه آلمانی) اعلام کرد که فولکس وواگن برای اتومبیل‌های خودران خود، تراشه‌هایی با عملکرد بالا خواهد ساخت تا انتظارات این شرکت را برآورده کند. دیسدر ادامه بیانات خود اعلام کرد که این تصمیم برای به دست آوردن بهترین نتیجه (با در نظر گرفتن سخت افزار و سازه خود شرکت) گرفته شده است و همین کار موجب کیفیت فوق العاده ماشین‌های فولکس واگن خواهد شد.

لازم است خاطرنشان کنیم که خود فولکس واگن تراشه‌ها را نخواهد ساخت، بلکه تمام تلاشش برای حق ثبت اختراع تراشه است. بخش نرم افزاری این شرکت توسط Cariad توسعه خواهد یافت و تنها امتیازش را از این شرکت خواهد گرفت. تصمیم به انجام چنین کاری برای شرکت بزرگی مانند فولکس واگن حیاتی است. برای مثال شرکت تسلا را در نظر بگیرید. این شرکت در ابتدا به سخت افزار استاندارد انویدیا متکی بود اما با حرکت به سمت تراشه‌های سفارشی خود ، امکان کنترل بیشتر در قابلیت خودران و رانندگی اتوماتیک را به دست آورد. اپل نیز به دنبال همین کار است تا پردانزده‌هایی متناسب با استراتژی ایده آل خود ایجاد کند.

از آنجایی که شرکت فولکس واگن اعلام کرده که تا سال 2025 قصد رونمایی از خودروی خود را ندارد، پس نباید به این زودی‌ها منتظر خودروی آن باشیم. باید مدتی صبر کنیم تا نتایج کار فولکس واگن یا سایر شرکت‌هایی که تصمیم به این کار گرفتند (مانند اپل، ال جی، شیائومی و …) را ببینیم. اخیرا توییتی از ایلان ماسک دیدم که در پاسخ به ساختن طرح مفهومی ماشین خودران توسط شرکت‌های دیگر نوشته بود: ” طرح مفهومی ساختن آسان است، تولید آن سخت است.”

نظر شما چیست؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *