فهرست بستن

ساخت مجتمع اپل پارک با ۸۵,۰۰۰ قطعه آجر لگو

ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگو

۲۰۱۸ سال خوبی برای ساخت لگوهای جالب و در عین حال عجیب بوده است. چند هفته پیش بود که در خبرها اعلام کردیم شرکت اسباب بازی سازی لگو نسخه‌ای از ماشین بوگاتی شیرون را در ابعاد واقعی، توسط آجرهای لگو ساخته است. لگو شیرون از سر هم کردن ۱ میلیون قطعه لگو ساخته شده بود و بعید است که کسانی بتواند به این زودی‌ها رکورد این سازه را بشکند. اما در جدیدترین حرکت خلاقانه، شخصی توانسته با قطعات لگو “اپل پارک” کوپرتینو را بسازد.

Spencer_R موفق شده با ۸۵ هزار قطعه لگو، اپل پارک را طراحی کند. او کمی بیش از ۲ سال برای این سازه وقت صرف کرده است و ساعت‌های زیادی با هواپیمای بدون سرنشین خود به مقر اپل در کوپرتینو سرک کشیده تو بتواند طرح خود را پیاده‎سازی کند. سازه اسنپسر دارای ابعاد ۲۰۷×۱۳۷ سانتیمتری است و به طور تقریبی بزرگتر از میز آشپزخانه‌های معمول به نظر میاید. اسپنسر گفته است که اپل پارک او ۳۵٫۴ کیلوگرم وزن دارد.

به غیر از ساختمان بزرگ دایره‌ای شکل که برجسته‌ترین ویژگی این سازه است، جزئیات بسیار ریز و دقیقی در آن به چشم می‌خورد که ارزش کار اسنپسر را بیشتر مشخص می‌کند. ساختمان شیشه‌ای تئاتر استیو جابز، ساختمان Glendenning Barn با قدمتی ۱۰۰ ساله که در مقر اپل بازسازی شده، گاراژ پارکینگ کارمندان، مرکز بازدید کنندگان و حتی زمین‌های کوچک تنیس و بسکتبال که برای ورزش کارمندان در نظر گرفته شده، همگی از جزئیات این سازه به حساب می‌آیند. البته فراموش نکنید که تعداد بسیار بسیار زیادی درخت، به طور دقیق‌تر ۱۶۴۶ قطعه درختی در این سازه توسط اسپنسر استفاده شده است.

البته این اولین باری نیست که او دست به ساخت یک لگو عظیم الجثه می‌زد. او پیش از این برج ایفل و مرکز راکفلر را نیز با قطعات لگو ساخته بود. در انتهای مطلب شما می‌توانید تصاویر بیشتری از این سازه زیبا را تماشا بفرمایید:

LEGOAppleParkSpencerR1 - ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگو

LEGOAppleParkSpencerR8 - ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگو

LEGOAppleParkSpencerR6 - ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگو

LEGOAppleParkSpencerR7 - ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگوLEGOAppleParkSpencerR2 - ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگوLEGOAppleParkSpencerR4 - ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگو

LEGOAppleParkSpencerR3 - ساخت مجتمع اپل پارک با 85,000 قطعه آجر لگو

بازدید: 12

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: