فهرست بستن

زمان معرفی RTX 3090 و RTX 3080 از سری Ampere مشخص شد

گرافیک‌های سری Ampere یعنی GeForce RTX 30 احتمالا در ابتدا با دو مدل بالا رده به بازار عرضه می‌شوند و با توجه به ادعای Igor’s Lab ما زمان معرفی RTX 3090 و RTX 3080 را در اختیار داریم. اطلاعات از سوی منابع مختلف Igor و همچنین برنامه‌های قبلی انویدیا برای عرضه محصولات نشأت می‌گیرد.

در این گزارش ذکر شده که انویدیا مشغول آماده سازی دو کارت گرافیک بر پایه Ampere یعنی GeForce RTX 3090 و GeForce RTX 3080 می‌باشد. درباره مشخصات RTX 3090 و RTX 3080 شایعاتی منتشر شده که هر دو از چیپ GA102 اما با پیکربندی‌های کاملا متفاوتی بهره می‌برند.

زمان معرفی RTX 3090 و RTX 3080

گزارش Igor نشان می‌دهد که سری GeForce RTX 30 در حال حاضر فاز DVT یا آزمون تایید طراحی را سپری می‌کند. بر اساس این اطلاعات او نقشه راه کامل کارت گرافیک‌های Ampere برای بازار مصرف کننده را منتشر نموده که می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

مرحله توضیح بازه زمانی
BOM Release عرضه متریال‌های مورد نیاز تولید مِی / ژوئن
EVT آزمون تایید مهندسی پایان ژوئن / آغاز جولای
DVT آزمون تایید طراحی اوایل تا اواسط جولای
WS نمونه‌های اولیه اواسط یا پایان جولای
EMI Test آزمون تداخل الکترومغناطیسی اواسط یا پایان جولای
PVT آزمون تایید تولید پایان جولای / آغاز آگِست
PVT Sorting اوایل آگِست
PPBIOS آماده سازی بایوس نهایی اوایل آگِست
Ramp & MP آغاز تولید انبوه آگِست
معرفی رویداد رسانه‌ای و اولین بنچمارک‌های سپتامبر

همانطور که ملاحظه می‌کنید فاز DVT با فاز WS دنبال می‌شود و دقیقا همین زمان خواهد بود که ما شاهد اولین اطلاعات لو رفته از پیکربندی و کارایی گرافیک‌ها خواهیم بود. فاز WS در اوایل تا اواسط جولای اتفاق می‌افتد. یکی از نکاتی کلیدی که باید در نظر گرفت اینجاست که بایوس نهایی گرافیک‌ها تا اوایل آگِست عرضه نمی‌شود بنابراین بنچمارک‌های اولیه چندان نمایانگر لاین آپ GeForce RTX 30 نخواهند بود.

تولید انبوه از ماه آگِست آغاز خواهد شد و البته که انویدیا رویداد رسانه‌ای را برای معرفی نسل بعدی خود در ماه سپتامبر برگزار می‌کند تا اولین بنچمارک‌های رسمی را نیز نمایش دهد. این یعنی احتمالا برررسی کارت‌ها و برگزاری رویداد رسانه‌ای در ماه سپتامبر و با فاصله کم اتفاق می‌افتد. احتمال دارد در حوالی Gamescom 2020 در پایان آگِست شاهد اولین نمایش عمومی باشیم اما جزئیات بیشتر درباره معماری، مشخصات و عملکرد کمی بعدتر در ماه سپتامبر ارائه شوند.

رندر کاربران از گرافیک RTX 3080

همچنین اشاره شده که خنک کننده Founders Edition که قبلا مشاهده کردیم هنوز نهایی نشده و در واقع توسط دو تولید کننده متفاوت که در گذشته نیز با انویدیا همکاری داشته‌اند توسعه یافته است. گزارش‌هایی منتشر شده که این خنک کننده تا 150 دلار قیمت خواهد داشت که می‌تواند نکات مثبت و منفی خاص خود را به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: توان حرارتی Nvidia RTX 3090 – تیم سبز با تمام قوا به دنبال تصاحب بازار با Ampere

بیشتر بخوانید: خنک کننده مرجع نسل بعدی انویدیا به تنهایی 150 دلار هزینه خواهد داشت

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *