فهرست بستن

زمان تولید انبوه چیپست A15 Bionic برای سری آیفون 13

با توجه به شایعات مربوط به معرفی سری جدید آیفون 13 در اواخر سپتامبر مشخصا اپل در حال همکاری با زنجیره تامین خود است تا قطعات را بدون تاخیر به کارخانه ارسال کند. یکی از این تامین کنندگان TSMC می‌باشد و گزارش جدیدی زمان تولید انبوه چیپست A15 Bionic توسط این شرکت را در اواخر ماه مِی نشان می‌دهد. این یعنی تولید زودتر از برنامه ریزی شروع می‌شود تا اپل مجبور به عرضه با تاخیر آیفون‌های خود نباشد.

گزارش جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد تولید انبوه سیستم روی چیپ A15 Bionic در اواخر مِی آغاز خواهد شد. قبلا DigiTimes گزارش کرده بود که تولید انبوه این چیپست در مِی شروع می‌شود اما به شکل دقیق زمان آن را اعلام نکرده بود. با این حال ادعا شده بود که سیلیکون جدید با فناوری بهبود یافته 5 نانومتری TSMC با نام N5P تولید خواهد شد.

زمان تولید انبوه چیپست A15 Bionic

کانسپت آیفون 13

اگر چه تفاوت بین نودهای 5 نانومتری در حال حاضر مشخص نیست اما ما تصور می‌کنیم N5P می‌تواند کارایی و مصرف انرژی را تا حدودی بهبود دهد. یکی از دلایلی که تولید A15 Bionic زودتر از برنامه انجام خواهد شد، کمبود موجودی و پاندمی است. سال گذشته اپل مجبور شد دو مدل از آیفون 12 را بخاطر وضعیت بحرانی سلامت دنیا و مشکلات تولید چیپ‌های پیشرفته با تاخیر عرضه کند. این غول تکنولوژی اما قصد ندارد اجازه دهد این وضعیت با سری 13 تکرار شود.

البته در حالی که A15 Bionic یکی از مهم‌ترین قطعات آیفون 13 است اما تنها قطعه حاضر در چهار مدل جدید که در فصل چهارم 2021 در دسترس قرار خواهند گرفت نیست. باید منتظر باشیم تا ببینیم وضعیت کمبود موجودی چیپ‌ها چگونه پیش می‌رود اما بعید می‌دانیم اپل چندان گرفتار مشکلات این چنینی شود. در زمینه رقبای اپل در بازار اسمارت فون اما داستان فرق می‌کند و ما باید ببینیم اوضاع به چه شکل خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تولید A15 Bionic با فناوری N5P کمپانی TSMC برای سری iPhone 13

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *