فهرست بستن

رگولاتوری: هیچ شخص حقیقی نمی‌تواند بیش از ۱۰ سیم کارت داشته باشد

سیم کارتسیم کارت

۲۴ دی ۹۹ ساعت ۱۳:۵۱

رگولاتوری با اشاره به شناسایی حدود ۳۰ میلیون سیم کارت‌های بدون هویت اعلام کرد هیچ شخص حقیقی نمی‌تواند بیش از ۱۰ سیم کارت داشته باشد.

یکی از مشکلات رایچ ارتباطات و تلفن همراه بدون شک سوء‌استفاده از خطوط یا خدمات ارتباطی محسوب می‌شود. در همین راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرح ساماندهی سیم کارت‌های تلفن همراه را به انجام رسانده است که طبق آن حدود ۳۰ میلیون سیم کارت بدون هویت یا با هویت ناقص شناسایی شد.

ممنوعیت داشتن بیش از ۱۰ سیم کارت

برای پیشگیری از سوءاستفاده‌های حوزه ارتباطات و تلفن همراه، سیم کارت‌های بی‌هویت توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سه مرحله ساماندهی شد. در مرحله اول با کمک اپراتورها کد ملی کلیه مشترکان اخذ شد، در مرحله دوم از کلیه مشترکان دارای سیم کارت‌های متعدد خواسته شد تا با مراجعه به امور مشترکان اپراتورها تمام سیم‌کارت‌های فعال خود را اعلام کنند؛ زیرا هیچ فرد حقیقی اجازه داشتن بیش از ۱۰ سیم کارت را ندارد.

طبق گفته رگولاتوری، در مرحله سوم نیز مشترکان با مراجعه به سامانه استعلام خطوط مشترکان تلفن همراه به آدرس اینترنتی www.mobilecount.cra.ir قادرند از تعداد سیم کارت‌هایی که به نام آنها است اطلاع پیدا کنند. گفتنی است رگولاتوری با اجرای این طرح و ایجاد سامانه استعلام توانست حدود ۳۰ میلیون سیم کارت بدون هویت یا با هویت ناقص را شناسایی و ساماندهی کند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *