فهرست بستن

رونمایی از موتورسیکلت الکتریکی «هارلی دیویدسون»

در جریان نمایشگاه موتورسیکلت میلان که این هفته برگزار شد، شرکت معروف «هارلی دیویدسون» از موتورسیکلت الکتریکی جدید خود رونمایی کرد. با اینکه قرار است این موتورسیکلت سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود، شرکت هارلی دیویدسون هیچ جزئیاتی از جمله سرعت، قدرت و مصرف این محصول جدید را منتشر نکرده است.

موتور سیلکت الکتریکی هارلی دیویدسون

این موتور قرار تست با همان نام «LiveWire» معرفی شود که زمان آزمایش آن برایش انتخاب شده بود. البته این محصول نهایی در مقایسه با آنچه که به عنوان طرح آزمایشی ارائه شده بود کامل‌تر به‌نظر می‌رسد و ظاهرا همان چیزی است که در سال ۲۰۱۹ باید از شرکت هارلی انتظار داشت. شاید این طرح جدید از موتورسیکلت بتواند وضعیت شرکت هارلی دیویدسون را در سال ۲۰۱۹ کمی ارتقاء دهد. از سال ۲۰۰۸ تا کنون شرکت‌های تولیدکننده موتورسیکلت ضررهای مالی متعددی را تجربه کرده‌اند و برخی از این کمپانی‌ها حتی ورشکست شده‌اند. هارلی دیویدسون هم یکی از همین شرکت‌ها بود و در طول این سال‌ها ضررهای مالی و اقتصادی زیادی را متحمل شده است.

موتور سیلکت الکتریکی هارلی دیویدسون

موتور سیلکت الکتریکی هارلی دیویدسون

طرح آزمایشی موتور LiveWire هارلی توانسته بود در کمتر از ۴ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ثانیه برساند و با هر مرتبه شارژ و در حالت رانندگی در حالت اکونومی توانسته بود ۸۸ کیلومتر مسافت را طی کند. البته انتظار می‌رود در محصول نهایی شرکت در سال ۲۰۱۹ این ارقام افزایش خیلی بیشتری داشته باشند چراکه موتورهای الکتریکی شرکت‌های دیگر امروزه قادرند با هر مرتبه شارژ ۱۶۰ کیلومتر مسافت را طی کنند بنابراین نباید به این ارقام ذکر شده در گذشته خیلی اتکا کرد. گفته می‌شود هارلی دیویدسون سرمایه‌گذاری قابل توجهی در بخش موتورهای الکتریک انجام داده و اینکه با استارت‌آپ معروف «آلتا موتورز» هم مذاکراتی برای همکاری داشته است.

منبع: د ورج

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *