رولزرویس سایلنت شادو به عنوان نخستین محصول الکتریکی Rolls-Royce در راه است

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۸

رولزرویس سایلنت شادو به عنوان نخستین محصول الکتریکی این برند فوق لوکس در راه است. در ادامه با مشخصات محصول جدید رولزرویس آشنا می‌شویم.

شرکت بنتلی مدتی است که قصد دارد به یک برند تمام الکتریکی تبدیل شود، اما بنتلی تنها خودروساز فوق لوکسی نخواهد بود که هدف الکتریکی شدن را در سر دارد؛ چراکه رولزرویس نیز طی چند سال اخیر محصولات الکتریکی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است و اکنون تورستن مولر، مدیرعامل رولزرویس به صورت رسمی اعلام کرد نخستین محصول الکتریکی این شرکت با نام رولزرویس سایلنت شادو در راه است. شرکت رولزرویس نام سایلنت شادو از سیلور شادو الهام گرفته که در سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰ به تولید می‌رسید. نام سایلنت این خودرو جدید رولزرویس بر سکوت خودروهای برقی تاکید دارد.

جزئیاتی از رولزرویس سایلنت شادو

رولزرویس سایلنت شادو

رولزرویس سایلنت شادو

تورستن مولر در خصوص زمان معرفی این خودرو الکتریکی سخنی نگفته است اما وی تاکید کرد سایلنت شادو به یک خودرو الکتریکی منحصر‌به‌فرد تبدیل خواهد شد. طبق اعلام مدیرعامل رولزرویس الکتریکی‌سازی برای این شرکت بسیار مناسب خواهد بود؛ چراکه پیشرانه‌های الکتریکی با گشتاور بالا صدای بسیار کمی تولید می‌کنند و از آنجایی که محصولات ما نیز به بی‌صدا بودن شهرت دارند، حرکت به سمت الکتریکی‌سازی برای ما یک مزیت بزرگ خواهد بود.

رولزرویس سایلنت شادو

رولزرویس سایلنت شادو

مدیرعامل رولزرویس در ادامه در خصوص آمار فروش این شرکت نیز اعلام کرد شیوع کرونا باعث افزایش فروش مصولات این شرکت شده است؛ چرا که کرونا نشان داد زندگی چقدر زود به پایان می‌رسد و مشتریان خاص ما به دنبال لذت بردن از زندگی هستند و ترجیح می‌دهند به جای سال‌های بعدی همین امروز خودرو رولزرویس خود را سفارش دهند.

رولزرویس سایلنت شادو

رولزرویس سایلنت شادو

گفتنی است شرکت رولزرویس در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۱ با معرفی کانسپت ۱۰۲EX نخستین گام خود را در زمینه الکتریکی‌سازی برداشت؛ این خودرو که بر پایه نسل قبلی فانتوم طراحی شده بود از دو پیشرانه الکتریکی بهره می‌برد که در مجموع قدرتی برابر با ۳۹۰ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر را ارائه می‌داد. همچنین برای این خودرو یک پکیج باتری ۷۱ کیلووات ساعتی نیز در نظر گرفته شده بود. از این رو باید منتظر معرفی رولزرویس سایلنت شادو باشیم تا ببینم این برند فوق لوکس در این حوزه چگونه می‌درخشد.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *