فهرست بستن

رفرش ریت صفحه نمایش آیفون ۱۳ شاید ۲۴۰ هرتز باشد!

اپل انتقادات زیادی را به دلیل استفاده از رفرش ریت صفحه نمایش های ۶۰ هرتزی در آیفون ۱۲ دریافت کرده است و به نوعی صدای برخی از کاربران و طرفدارانش را درآورده است. در روزگاری که اکثر پرچمداران شرکت های دیگر از رفرش ریت صفحه نمایش های ۱۲۰ هرتزی استفاده می کنند و برخی از میان رده های شان نیز از صفحه نمایش های ۹۰ هرتزی بهره می برند اما پرچمدار این شرکت به صفحه نمایش های ۶۰ هرتزی مجهز شده است!😐 اما امسال ممکن است اپل با صفحه نمایش آیفون ۱۳ ورق را به سود خود برگرداند.

رفرش ریت صفحه نمایش آیفون ۱۳

ممکن است مدل های آیفون ۱۳ نسل آتی پرچمداران شرکت اپل از رفرش ریت صفحه نمایش بالاتر از هر گوشی اندرویدی برخوردار باشند. طبق حق ثبت اختراع جدیدی که توسط اپل ثبت شده است، این شرکت ممکن است رفرش ریت نمایشگرهای خود را تا ۲۴۰ هرتز افزایش دهد!

این رفرش ریت دو برابر بیشتر از صفحه نمایش هایی است که می توانید امروز در هر گوشی اندرویدی پرچمدار مشاهده کنید. به نقل از mysmartprice، قابل ذکر است که این حق ثبت اختراع مربوط به رفرش ریت صفحه نمایشی است که می تواند متغیر باشد یعنی صفحه نمایشی که می تواند ۶۰Hz ، ۹۰ Hz ، ۱۲۰ Hz و ۲۴۰Hz باشد و رفرش ریت آن ثابت و فیکس نشده است.

رفرش ریت صفحه نمایش آیفون ۱۳

رفرش ریت صفحه نمایش آیفون ۱۳

این حق ثبت اختراع دو حالت مختلف را برای نمایشگرهای مختلف نشان می دهد، یکی که در حالت رفرش ریت کم و دیگری دیگری با رفرش ریت بالا کار می کند. البته هنوز جزییات بیشتری از این حق اختراع که اپل به ثبت رسانده است، منتشر نشده است.

به نظر می رسد که اپل در مارس ۲۰۲۰ این ثبت اختراع را انجام داده است، بنابراین فرصت کافی برای توسعه و کار بر روی این فناوری را داشته است تا به طور کامل در سری بعدی آیفون ها بتواند از آن استفاده کند. جالب اینجاست که رفرش ریت صفحه نمایش در اینجا مشخص نیست که برای چه مواردی استفاده خواهد شد. این بدان معناست که اپل می تواند از این فناوری در تلویزیون ها نیز استفاده کند، جایی که شرکت ها با استفاده از ترفندهای نرم افزاری رفرش ریت صفحه را به آنچه که نمایشگر نمی تواند بطور طبیعی انجام دهد، می رسانند.

رفرش ریت صفحه نمایش آیفون ۱۳

رفرش ریت صفحه نمایش آیفون ۱۳

از طرف دیگر، اپل می تواند از رفرش ریت متغیر استفاده کند تا بسیار تأثیرگذار باشد. تأثیر آشکار این امر حفظ عمر باتری است، با کاهش رفرش ریت به ۶۰ هرتز هر زمان که به موارد بالاتر نیاز نباشد. این امر همچنین می تواند در بازی ها، جایی که تجربیات گیم پلی با رفرش ریت بالاتر بهبود می یابد، کمک کند.

اما شاید مهم تر از همه، این شرکت بتواند از چنین ویژگی هایی برای بهبود پیاده سازی واقعیت افزوده (AR) در آیفون و آیپدهای خود استفاده کند. اپل به احتمال زیاد این موارد را تحت ویژگی ProMotion خود که قبلاً در برخی از تبلت های آی پد آن فعال است، پیاده سازی خواهد کرد.

نرخ به روزرسانی صفحه نمایش چیست؟

مشخصات آیفون ۱۳

اپل آیفون ۱۳ با چهار مدل جدید مانند امسال در آگوست-سپتامبر امسال پیش بینی می شود که طبق معمول هر سال معرفی شود. انتظار می رود این شرکت این بار حسگر FaceID خود را با یک سنسور اثر انگشت روی صفحه نیز مرتبط و یا ادغام کند، در حالی که برای اولین بار نیز ناچ را رها می کند. این احتمالا به یک دوربین جلو حفره دار منجر می شود. سری آیفون ۱۳ احتمالا همان طراحی مدل های آیفون ۱۲ امسال را حفظ خواهد کرد و از اتصال 5G نیز باید پشتیبانی کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *