فهرست بستن

رسمی: قیمت و زمان عرضه پلی استیشن 5 اعلام شد

همانطور که در جریان هستید حدود یک هفته پیش مایکروسافت قیمت کنسول‌های نسل نهم Xbox Series X و Xbox Series S را اعلام کرد و از آن زمان تاکنون همه منتظر پاسخ سونی بوده و انتظار داشتند سونی نیز به‌سرعت قیمت نسخه‌های مختلف پلی‌استیشن 5 را مشخص کند. امروز نهایتاً سونی به‌صورت رسمی قیمت نسخه‌های مختلف PlayStation 5 را اعلام کرد. برای رقابت آماده‌اید؟

هفته‌ی گذشته درست پس از اینکه اولین تصاویر کنسول اقتصادی Xbox Series S مایکروسافت افشا شد، ردموندی‌ها این شایعه را تایید کرده و قیمت آن را نیز 299 دلار اعلام کردند. پس از آن نیز باخبر شدیم که مایکروسافت کنسول پرچمدار Xbox Series X خود را 499 دلار قیمت‌گذاری کرده است. در همان روز یکی از فروشگاه‌های انگلیسی در اکانت توییتر خود مدعی شد سونی نیز روز 9 سپتامبر (19 شهریور) را برای مشخص کردن قیمت کنسول پلی‌استیشن 5 در نظر گرفته است اما این خبر شایعه‌ای بیش نبود.

XBXS-2.jpg

چند رو پیش نیز وبسایت خبری بلومبرگ موجبات نگرانی علاقه‌مندان را فراهم آورد و مدعی شد سونی در بخش تولید و تعداد تراشه‌های در دسترس با مشکل مواجه شده و ممکن است PS5 به‌دست همه‌ی هواداران نرسد. البته خوشبختانه سونی به‌سرعت این شایعه را با بیانیه‌ای رسمی تکذیب کرد و به علاقه‌مندان دلگرمی داد.

سونی در نهایت در یک رویداد آنلاین، امروز قیمت کنسول پلی‌استیشن 5 را اعلام کرد. نسخه‌ی دیجیتال این کنسول با قیمت 399 دلار به فروش می‌رسد که 100 دلار از کنسول اقتصادی Xbox Series S گران‌تر است. البته باید در نظر داشت که کنسول XBX S مایکروسافت از نسخه‌ی X آن ضعیف‌تر است، اما از نظر توان پردازشی و قدرت سخت‌افزاری تفاوتی بین دو نسخه‌ی دیجیتال و غیر دیجیتال پلی‌استیشن 5 وجود ندارد.

ps5.jpg

سونی برچسب قیمت 499 دلاری را برای نسخه‌ی اصلی پلی‌استیشن 5 (به‌همراه درایو بلو-ری) در نظر گرفته که با کنسول Xbox Series X مایکروسافت هم‌قیمت است.

طبق گفته‌های سونی پیش‌فروش کنسول نسل نهم PlayStation 5 از فردا در برخی فروشگاه‌ها آغاز می‌شود. سپس این کنسول از تاریخ 12 نوامبر (22 آبان) وارد بازارهای آمریکا، کانادا، مکزیک، استرالیا، نیوزلند و کره جنوبی می‌شود اما دیگر نقاط جهان برای خرید این کنسول باید تا 19 نوامبر (29 آبان) صبر کنند.

PS5-release.jpg

Sony در این رویداد گیم‌پلی بازی‌هایی چون Spider-Man: Miles Morales، Final Fantasy XVI، Hogwarts Legacy و Call of Duty: Cold War را نیز نمایش داد. با توجه به نوشته‌های وب‌سایت سونی بازی‌های انحصاری سونی برای پلی‌استیشن بین 49.99 دلار تا 69.99 دلار خواهند بود.

وب‌سایت سونی همچنین مشخص کرد که بازی‌های جدید Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، Sackboy A Big Adventure و Horizon Forbidden West برای PS4 نیز ارائه می‌شوند.

PS5-GA-2.jpg

همه‌ی کنسول‌دوستان می‌دانند که پلی‌استیشن 5 به‌همراه یک دسته DualSense Wireless به‌فروش می‌رسد و دسته‌های اضافی نیز به قیمت 69.99 دلار به‌فروش می‌رسند.

ps5-vs-xbox.jpg

اکنون که قیمت کنسول‌های نسل نهمی مشخص شد شما کدام را برنده می‌دانید، آیا سلطنت سونی و پلی‌استیشن ادامه می‌یابد یا قدرت بیشتر کنسول اکس‌باکس برای پیروزی ردموندی‌ها کافیست؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *