فهرست بستن

ربات کشاورز شرکت آلفابت کشاورزی را بیش از پیش آسان می‌کند

آزمایشگاه Alphabet’s X (بخش سابق گوگل که اتومبیل رانندگی Waymo و سایر پروژه‌های بلند پروازانه را راه اندازی کرده است) از آخرین پروژه به ثمر رسیده خود رونمایی کرد: یک پروژه کشاورزی محاسباتی که Mineral نام گذاری شده است و ربات کشاورز شرکت آلفابت است. برای جزئیات بیشتر با سخت افزار مگ همراه باشید.

ربات کشاورز شرکت آلفابت 01

پروژه ربات کشاورز شرکت آلفابت با تمرکز بر “تولید و آزمایش طیف وسیعی از نمونه‌های نرم افزاری و سخت افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی، شبیه سازی، سنسورها، رباتیک و موارد دیگر” در زمینه پایش زمین‌های زراعی و تولید پایدار غذا متمرکز شده است.

در یک پست وبلاگی منتشر شده در وبسایت این شرکت که چشم انداز پروژه را تشریح می‌کند، آمده است که: Mineral به طور رسمی در سال 2019 آغاز به کار کرد و فناوری را در جهت حل مسائل پیرامون پایداری هدف تنظیم شده ارتقا داده است. این موارد شامل تغذیه جمعیت در حال رشد زمین و تولید محصولات با کارایی بیشتر با درک چرخه رشد و الگوهای آب و هوایی است. این پروژه همچنین امیدوار است که زمین و گیاهان روی آن را مدیریت کند زیرا اثرات تغییر اقلیم، اکوسیستم‌ها را پیچیده می‌کند.

مدیر مسئول پروژه، گرانت در ادامه خاطر نشان کرد: “همانطور که میکروسکوپ منجر به تحولی در نحوه کشف و مدیریت بیماری‌ها شد، ما امیدواریم که ابزارهای بهتری بتوانند صنعت کشاورزی را قادر سازند تا نحوه رشد مواد غذایی را متحول کنند.” “طی چند سال گذشته، تیم ما در حال توسعه ابزارهایی است که ما نام آن را “کشاورزی محاسباتی” گذاشته‌ایم، که در آن کشاورزان، پرورش دهندگان، زراعت شناسان و دانشمندان به انواع جدیدی از سخت افزار، نرم افزار و سنسورها برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به پیچیدگی جهان گیاهان مجهز می‌شوند. “

یکی از اولین این ابزارها، نمونه اولیه جدید چهار چرخ مریخ نورد است که تیم مینرال با استفاده از ترکیبی از دوربین‌ها، سنسورها و سایر تجهیزات روی صفحه، محصولات کشاورزی، خاک و سایر عوامل محیطی  را زیر نظر می‌گیرد. سپس این تیم از داده‌های جمع آوری شده استفاده کرده و آنها را با تصاویر ماهواره‌ای و داده‌های هوا ترکیب می‌کند و با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشین و سایر روش های آموزش هوش مصنوعی، مدل‌های پیش بینی کننده‌ای برای رشد گیاهان ایجاد تنظیم می‌کند. تیم Mineral اعلام کرده که در حال حاضر از نمونه‌های اولیه این ربات برای مطالعه سویا و توت فرنگی در آمریکا استفاده می‌کنند.

ربات کشاورز شرکت آلفابت 03

“طی چند سال گذشته، ربات کشاورز شرکت آلفابت در مزارع توت فرنگی و سویا آمریکا عبور کرده است و تصاویر با کیفیت بالا از هر گیاه جمع آوری و هر کدام آن‌ها را شمرده و طبقه بندی کرده است. تا به امروز، تیم آلفابت طیف وسیعی از محصولات مانند خربزه، توت، کاهو، دانه‌های روغنی و جو را از کاشت تا برداشت مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

گرانت می‌گوید تیم مواد معدنی با پرورش دهندگان گیاهان و پرورش دهندگان، کشاورزان و سایر کارشناسان کشاورزی همکاری خواهد کرد تا راه حل‌های عملی و فواید واقعی را ارائه دهد. اما فارغ از پیشرفت‌های به دست آمده، این پروژه بلند پروازانه است  و از طرف دیگر سابقه Alphabet در این بخش هم درخشان است. وایمو اکنون یک شرکت پیشرو در حیطه اتومبیل خودران است که ناوگان وسایل نقلیه بدون راننده فعال خود را در شهر فونیکس راه اندازی کرده است. پروژه Loon، که از بالن‌های شناور برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کند، همچنین با شرکت‌های مخابراتی در سراسر جهان همکاری می‌کند.

گرانت در پایان بیان کرد:

“اگر تک تک گیاهان مورد بررسی و تغذیه مورد نیاز خود قرار گیرند، چه می‌شود؟ اگر ما بتوانیم محرک‌های ژنتیکی و محیطی عملکرد محصول را به هم مرتبط کنیم چه؟ ” “چه می‌شود اگر ما بتوانیم رو‌ش‌های ظریف یک گیاه به محیط خود را اندازه گیری کنیم؟ اگر بتوانیم برای ماندگاری مطلوب یک نوع محصول با یک قطعه زمین مطابقت دهیم چه می‌شود؟ کشاورزان در سراسر جهان اعلام آمادگی کردند تا آزمایشاتی را برای یافتن راه‌های جدید برای درک دنیای گیاهان انجام دهند. “

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *