فهرست بستن

ربات پرنده DelFly Nimble می‌تواند همانند یک حشره واقعی پرواز کند

ربات پرنده DelFly Nimble جدیدترین ربات دانشگاه صنعتی دلفت است که با سیستم بسیار پیشرفته خود در پرواز، می‌تواند همانند یک حشره واقعی روی هوا پرواز کند.

یک پروژه تحقیقاتی از دانشگاه صنعتی دلفت در هلند به ساخت آخرین نسخه از ربات DelFly با نام Nimble منتهی شده است. این یک ربات بسیار چابک با چهار بال است که می‌تواند به اندازه حشره‌های بالدار، در پرواز چالاک باشد.

ربات پرنده DelFly Nimble بیش از 5 دقیقه روی هوا می‌ماند

ربات پرنده DelFly Nimble در سه محور مختلف قادر به پرواز بوده و برای حرکت به سمت راست یا چپ، چگونگی بال زدن هرکدام از باله‌های خود را تغییر می‌دهد. Nimble به شکل عجیبی به یک حشره واقعی شباهت دارد. در حال حاضر، این ربات می‌تواند با یک بار شارژ، بیشتر از 5 دقیقه در دامنه‌ای 1 کیلومتری (0.62 مایلی) پرواز کند. شاید از خود بپرسید که یک ربات پرنده چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟ در پاسخ، صفحه مخصوص این پروژه در وب‌سایت “DelFly” به «آماده بودن آن برای وظایف متعدد در دنیای واقعی» اشاره کرده است؛ چیزی که البته ما معنای آن را نمی‌دانیم.

یک کاربرد خالص علمی پشت توسعه این پروژه وجود دارد که مطالعه روی نوع پرواز حشره‌ها و برگرداندن آنها در دنیای واقعی، یکی از بخش‌های آن است؛ همانند مانورهای زیرکانه و حالت پروازی که مگس میوه از آن برای فرار از دست شکارچیان یا انسان‌ها استفاده می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 12

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.