راهنمای خرید بخاری برقی

فهرست مطالب

بخاری برقی یک وسیله کاربردی و مناسب برای افزایش سریع دمای اتاق به شمار می‌روند که در ابعاد گوناگون و در انواع مختلف تولید شده‌اند. اگر شما هم می‌خواهید یکی از این لوازم گرمایشی را به منزل‌تان اضافه کنید بهتر است حتما برخی از نکات را بررسی کنید. با اطلاع از نکات مهم در خرید بخاری برقی می‌توانید با اطمینان و آگاهی کافی این وسیله را به محیط خانه یا محل کارتان اضافه کنید. اگر تمایل به خرید بخاری برقی دارید، اما نمی‌دانید با توجه به نیاز خود کدام مدل را انتخاب کنید، با ما و راهنمای خرید بخاری برقی همراه باشید تا انتخاب خوبی را برای خود رقم بزنید.

انواع بخاری برقی

انواع بخاری برقی

نوع بخاری برقی مهم‌ترین چیزی است که قبل از خرید باید در نظر بگیرید. شما باید در ابتدا پاسخ این سوال که چه نوع بخاری برقی بخریم را پیدا کنید. مدل‌های مختلفی از بخاری برقی در بازار وجود دارد که انتخاب نوع مناسب آن می‌تواند نتیجه‌ای دلچسب برای شما به همراه داشته باشد. بد نیست بدانید که برخی از بخاری‌های برقی را می‌توانید به سادگی روی دیوار آویزان کرده یا متصل کنید؛ معمولا این مدل‌ها را در هتل، حمام و اتاق‌هایی با فضای محدود مشاهده می‌کنیم که بخاری برقی دیواری نامیده می‌شوند.

در حالت کلی می‌توان سه فناوری گرمایشی تابشی، همرفتی و پرتاب باد را به عنوان فناوری‌های گرمایشی این وسیله معرفی کرد.

هیتر برقی همرفت

معمولا بخاری‌های همرفت، گرمایش یکنواختی دارند که سراسر اتاق را در بر می‌گیرد.

بخاری برقی تابشی

بخاری‌های تابشی، گرمایش سریع و نقطه‌ای را در فضاهای کوچک ارائه می‌دهند.

هیتر برقی فن دار

همچنین بخاری‌های فن دار از یک فن داخلی استفاده می‌کنند که روی عنصر گرمایشی جریان دارد.

بخاری برقی هالوژنی چیست؟

بخاری برقی هالوژنی یک نوع دستگاه گرمایشی است که از مجموعه‌ای لامپ هالوژنی و فن تشکیل می‌شود. کارایی این دستگاه به گونه‌ای است که در ابتدا لامپ بخاری برقی هالوژنی گرما ایجاد می‌کند و حرارت با فن پخش می‌شود. توجه داشته باشید که بخاری برقی هالوژنی فن دار می‌تواند گرمای محیط را به خوبی تامین کند. قیمت بخاری برقی هالوژنی تفاوت چندانی با مدل‌های مختلف موجود در بازار ندارد. همچنین بخاری برقی هالوژنی گردان هم یکی از انواع مدل‌های تولید شده است.

بخاری برقی هالوژنی چیست ؟

این نوع از بخاری برقی در کنار مزایای خود، معایبی هم دارد. به عنوان مثال، یکی از معایب بخاری برقی هالوژنی، مصرف برق نسبتا بالای آن در مقایسه با سایر مدل‌ها است. در حقیقت مصرف برق بخاری برقی هالوژنی به واسطه وجود چراغ‌های هالوژن بیشتر شده است. البته در میان مدل‌های این نوع محصول می‌توانید بخاری هالوژنی کم مصرف هم پیدا کنید؛ برای تحقق این خواسته باید کلیه مدل‌های موجود را با یکدیگر مقایسه کنید.

بخاری برقی کانوکتور

در این هیتر برقی از المنت استفاده می شود. این مدل بخاری برقی همانند بخاری تابشی صدا ندارد. البته سایز آن به نسبت بخاری برقی تابشی بزرگتر است.

نکات مهم درباره بخاری برقی

همانطور که گفته شد، قبل از خرید بخاری برقی باید نکات مهمی را مدنظر قرار دهید که شامل موارد زیر هستند:

ظرفیت گرمایشی بخاری برقی

ظرفیت گرمایشی

هنگامی که به دنبال خرید بخاری برقی هستید، باید به محیطی که قرار است از آن استفاده کنید، توجه ویژه داشته باشید. قدرت بخاری برقی برحسب وات تعیین می‌شود. به طور کلی، هر متر مربع می‌تواند با ۱۰ وات توان گرمایشی گرم شود، بنابراین یک اتاق با اندازه ۱۵۰ متر مربع نیازمند بخاری برقی ۱۵۰۰ وات است.

توجه داشته باشید که ارقام ذکرشده یک دستورالعمل بوده و به عنوان یک قانون کلی شناخته می‌شود، اما باز هم بسته به فناوری گرمایش، محیط داخلی و کاربرد، امکان دارد برخی بخاری‌های برقی با توان پایین بتوانند گرمای محیط‌های بزرگ‌تر را پوشش دهند. به عنوان مثال، وجود پنجره‌های دوجداره در یک اتاق می‌تواند مانع خروج گرما شود. این ویژگی مهم می‌تواند توان گرمایشی بخاری برقی با وات پایین‌تر را افزایش دهد.

مصرف انرژی هیتر برقی

اگر نگران صرفه‌جویی در مصرف انرژی هستید، بهتر است قبل از انتخاب بخاری برقی، راندمان این لوازم را با هم مقایسه کنید. با این که بخاری‌های برقی قابل حمل، فاقد سطح کارایی استاندارد همانند رتبه‌بندی EER در سیستم‌های AC هستند، اما کماکان امکان محاسبه هزینه‌های عملیاتی وجود دارد.

برای جلوگیری از افزایش سرسام‌آور قبض‌های برق باید بخاری برقی را متناسب با محیط و اندازه مکانی خود انتخاب کنید، همچنین ویژگی‌هایی همانند حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ترموستات‌های قابل تنظیم، وات پایین و تایمرهای قابل برنامه‌ریزی می‌توانند در به حداقل رساندن مصرف برق و کاهش هزینه‌ها موثر باشند.

ایمنی

ایمنی

بسیاری از تولیدکنندگان برای کاهش قابل توجه خطر آتش‌سوزی، دستگاه‌های خود را به قابلیت‌های امنیتی متعدد مجهز می‌کنند. برخی از بخاری‌های برقی دارای قطع‌کن هستند که بعد از واژگونی به صورت خودکار باعث خاموش شدن دستگاه می‌شود.

محافظت در برابر گرمای بیش از حد را باید یکی دیگر از عملکردهای ایمنی ارزشمند معرفی کرد که در بخاری‌های برقی مشاهده می‌شود. این کلید به عنوان یک سنسور عمل کرده و اگر اجزای داخلی به دمای غیر ایمن برسد، می‌تواند باعث خاموش شدن خودکار بخاری برقی شود.

توجه داشته باشید که نباید کابل برق بخاری را به چند راهی متصل کنید. اتصال مستقیم به برق می‌تواند مانع بروز حوادث احتمالی شود.

میزان سر و صدا

بسیاری از بخاری‌های برقی صدای زیادی تولید می‌کنند که ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد. برخی از مدل‌ها هم در مقایسه با سایر دستگاه‌ها می‌توانند سر و صدای بیشتری تولید کنند. این یکی از مواردی است که قبل از خرید بخاری برقی حتما باید بررسی کنید. اگر محیط آرام را می‌پسندید یا برای محیط کار خود نیازمند بخاری برقی هستید، باید مدل‌هایی را انتخاب کنید که سر و صدای کمتری ایجاد می‌کنند.

ویژگی‌های سفارشی در بخاری برقی

برخی از بخاری‌های برقی دارای قابلیت‌های خاص هستند که می‌توانند نظر شما را جلب کنند. به عنوان مثال، مجهز بودن آن‌ها به ترموستات قابل برنامه‌ریزی می‌تواند موجب شود دمای اتاق به دمای ایده‌آل و موردنظرتان تغییر پیدا کند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که می‌توان در بخاری برقی مشاهده کرد، تایمر است. کاربران می‌توانند تایمر را فعال‌سازی کرده و مدت زمان عملکرد دستگاه را تعیین کنند. همچنین شما می‌توانید به گونه‌ای تایمر را تنظیم کنید که پس از گذشت مدت زمان خاص، خاموش شود.

نورپردازی از دیگر ویژگی‌هایی است که می‌تواند در بخاری برقی وجود داشته باشد. برخی مدل‌ها دارای چراغ‌هایی هستند که گرما را شبیه‌سازی کرده و ظاهر محیط را جذاب‌تر می‌کنند. به خاطر داشته باشید که این قابلیت نورپردازی نمی‌تواند تاثیری در افزایش دمای محیط داشته باشد.

اگر لازم است که بخاری برقی را حمل کنید، باید وزن و ابعاد محصول را مدنظر قرار دهید. برخی از بخاری‌های برقی دارای چرخ‌هایی هستند که امکان حمل را برای کاربران ساده می‌کند. همچنین برخی از آن‌ها دارای ریموت کنترل بوده و امکان مدیریت از راه دور دارند.

کدام بخاری برقی بهتر است؟

قبل از خرید باید نکات مهم خرید بخاری برقی را ارزیابی کنید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید. در حالت کلی و با توجه به ابعاد محیط موردنظرتان، باید بخاری برقی را انتخاب کنید که در کنار قدرت بالا موفق به دریافت تاییدیه‌های ایمنی و مصرف انرژی پایین شده باشد.

بخاری فن دار بهتر است یا بدون فن؟ پاسخ به این سوال مربوط به خریداران و نیازمندی آن‌ها است. اگر در محیطی هستید که با هیتر فاصله دارید، می‌توانید بخاری برقی فن دار خریداری کنید. البته مسئله ایجاد گرد و خاک در محیط کار توسط بخاری برقی فن دار را باید مورد بررسی قرار دهید. بد نیست بدانید بخاری برقی بزرگ از نوع فن دار یا بدون فن توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شود که خریداران می‌توانند در میان آن‌ها، گزینه مناسب را انتخاب کنند.

معرفی مدل‌ های بخاری برقی پرفروش

در ادامه قصد داریم برخی از مدل‌ های هیتر برقی پرفروش و قیمت مناسب را به شما معرفی کنیم.

بخاری برقی تولیپس EH-201 هالوژنی

بخاری برقی هالوژنی تولیپس مدل EH-201

یکی از مدل‌های بخاری برقی هالوژنی را می‌توان تولیپس EH-201 معرفی کرد. این محصول با حداقل و حداکثر توان گرمایشی ۴۰۰ الی ۱۲۰۰ وات می‌تواند محیط را برای شما گرم کند. از ویژگی‌های مهم بخاری برقی هالوژنی تولیپس مدل EH-201 می‌توان به ترموستات ایمنی، سیستم قطع خودکار و قابلیت تنظیم درجه حرارت سه مرحله‌ای اشاره کرد. این بخاری برقی تولیپس از قابلیت چرخش هم پشتیبانی می‌کند. همچنین طول سیم برق آن معادل ۱.۳ متر است.

بخاری برقی تولیپس EH-201 هالوژنی

بخاری برقی پارس خزر SH-2000P فن دار

بخاری برقی پارس خزر SH-2000P فن دار

فن هیتر پارس خزر مدل SH-2000P یکی از بهترین مدل‌هایی است که شما می‌توانید خریداری کنید. این دستگاه با حداکثر توان گرمایشی ۲۰۰۰ وات گزینه‌ای عالی برای محیط کار یا اتاق‌های خانه شما به حساب می‌آید. مجهز بودن به ترموستات ایمنی، سیستم قطع خودکار و قابلیت تنظیم حرارت از مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی دستگاه به حساب می‌آید. این بخاری برقی دارای کابل به طول ۱.۸ متر است. از آن جایی که طول سیم نزدیک به ۲ متر است، تعبیه محل جمع‌آوری آن در بخاری برقی یک امتیاز به حساب می‌آید. شما می‌توانید بخاری برقی پارس خزر را به صورت دستی به طرفین بچرخانید و از آن استفاده کنید.

فن هیتر پارس خزر مدل SH-2000P

بخاری برقی ویداس VIR-8055 مدل هالوژنی

بخاری برقی ویداس VIR-8055 مدل هالوژنی

این بخاری برقی با حداکثر توان گرمایشی ۱۰۰۰ وات می‌تواند حرارت قابل توجهی را به محیط ببخشد. یکی از ویژگی‌های این بخاری برقی، قرارگیری آن به صورت ایستاده است. شما می‌توانید این مدل را روی دیوار یا زمین نصب کرده و حتی به صورت رومیزی استفاده کنید. از مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی آن باید به ترموستات ایمنی و قابلیت تنظیم حرارت اشاره کرد. شما در جعبه بخاری برقی ویداس مدل VIR-8055 پایه فلزی دارای ریموت کنترل را دریافت خواهید کرد. همچنین امکان چرخش بخاری برقی و تنظیم سرعت فن وجود دارد.

بخاری برقی هالوژنی ویداس مدل VIR-8055

بخاری برقی QH-2800 برند برفاب

بخاری برقی QH-2800 برفاب

اگر دنبال خرید بخاری برقی قدرتمند هستید، بخاری برقی برفاب مدل QH-2800 می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. با خرید این محصول می‌توانید از حداقل و حداکثر ۶۰۰ الی ۲۶۰۰ وات توان گرمایشی بهره‌مند شوید. این محصول از قابلیت‌های ایمنی همانند سیستم قطع کن خودکار پشتیبانی می‌کند. ولتاژ ورودی برق ۲۲۰ ولت می‌تواند نیاز آن را تامین کند. همچنین امکان نصب این مدل از بخاری برقی روی زمین یا به صورت رومیزی وجود دارد.  بخاری برقی برفاب مدل QH-2800 دارای ۶ المنت بوده و فن قدرتمند آن توانایی پخش گرما را دارد.

بخاری برقی برفاب مدل QH-2800

هیتر برقی سایا FH-2020

هیتر برقی سایا FH-2020

هیترهای برقی در انواع و سایزهای مختلف تولید شده‌اند. هیتر برقی سایا مدل FH-2020 یکی از مدل‌هایی بوده که در سایز کوچک تولید شده است، اما حداکثر توان گرمایشی آن معادل ۲۰۰۰ وات است. این دستگاه مجهز به تایمر است. همچنین ورودی برق ۲۲۰ الی ۲۴۰ وات را پشتیبانی می‌کند. این محصول می‌تواند گرمای محیطی تا ۱۰ متر را تامین کند. شما باید این دستگاه را روی زمین یا روی میز قرار دهید و از آن استفاده کنید. برند سایا در زمینه تولید لوازم خانگی توانسته موفقیت‌های زیادی را کسب کند که یکی از آن‌ها، بخاری برقی است.

هیتر برقی سایا مدل FH-2020

جمع بندی

حتما قبل از خرید هیتر برقی موارد مهم را بررسی کنید، حجم و اندازه هیتر را چک کنید و مطابق با نیازتان خرید کنید. در این راهنمای خرید سعی کردیم مهم‌ترین نکات خرید بخاری برقی را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید خرید مطمئن‌تری داشته باشید.

سوالات متداول

آیا بخاری برقی کوچک برای محیط‌های بزرگ کاربردی است؟ با این که توصیه می‌شود متناسب با محیط موردنظرتان یک بخاری برقی تهیه کنید، اما گاهی وقت‌ها به دلیل استفاده از پنجره‌های دوجداره که مانع از خروج گرما می‌شود، ممکن است بخاری‌های برقی کوچک‌تر هم بتوانند گرمای یک محیط نسبتا بزرگ را فراهم کنند. این مسئله نیازمند توجه به نکات متعدد است.

آیا وجود سنسور مدیریت دما در بخاری برقی الزامی است؟ بله؛ این یکی از مهم‌ترین سنسورهایی است که می‌تواند کنترل دما را برعهده داشته باشد. هنگامی که دمای هیتر به صورت ناگهان افزایش یابد، می‌تواند دستگاه را خاموش کرده و مانع بروز حادثه شود.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *