فهرست بستن

رئیس جمهور آرژانتین دو ماه پس از دریافت واکسن اسپوتنیک وی به کرونا مبتلا شد

نتیجه آزمایش رئیس جمهور آرژانتین «آلبرتو فرناندز» دو ماه پس از دریافت واکسن روسی اسپوتنیک وی مثبت اعلام شد.فرناندز در توییتر خود عنوان کرد که پس از مشاهده تب ۳۷.۳ درجه و سردرد خفیف، آزمایش آنتی ژن را انجام داده که نتیجه آن مثبت اعلام شده است. با این حال او منتظر نتیجه آزمایش PCR است تا تشخیص آزمایش اولیه را تایید کند. گفته می‌شود که او اوایل امسال واکسن روسی اسپوتنیک وی را دریافت کرده بود.

فرناندز هم اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برد و جلسه خود با «هوراسیو رودریگز لارتا» رئیس دولت «بوئنوس آیرس» را لغو کرده است. جلسه‌ی آن‌ها با هدف تصمیم‌گیری‌های جدیدی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه‌ریزی شده بود.

او در حساب توییتر خود عنوان کرد که منتظر تایید رسمی از طریق تست PCR هستند و در حال حاضر با استفاده از دستورالعمل‌های پزشک شخصی خود و رعایت پروتکل‌ها در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی در حالی در ماه ژانویه در دسترس کشور آرژانتین قرار گرفت که این واکسن به سختی مجوز استفاده برای افراد بالای ۶۰ سال را به دست‌ آورده بود در آن زمان قرار بود واکسن روسی در میان افکار عمومی تبلیغ شود اما بسیاری از مخالفان سیاسی استفاده از این واکسن را توصیه نمی‌کردند زیرا استفاده از آن هنوز در ایالات متحده یا سراسر اروپا به صورت رسمی تصویب نشده بود.

کشور آرژانتین در حال حاضر موج دوم شیوع ویروس کرونا را تجربه می‌کند. سه هفته گذشته میزان مبتلایان روزانه این کشور از مرز ۶۰۰۰ نفر عبور کرد و در ۱۴ روز گذشته تعداد موارد مثبت این کشور با ۷۱ درصد رشد به ۲.۳ میلیون نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۶.۷ میلیون دوز واکسن به این کشور وارد و بیش از ۴ میلیون آن مصرف شده است. با این حال فقط ۷.۶ درصد از جمعیت آرژانتین یک دوز و ۱.۵ درصد دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند.

در این میان «مینو محرز» عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، در گفتگو با جماران و در واکنش به این خبر اعلام کرد: «اثربخشی هیچ واکسنی در دنیا صد درصد نیست. ولی خوبی واکسن این است که بعد از تزریق آن اگر کسی هم مبتلا شود، نوع خفیف است و دیگر مرگ و میر نخواهد داشت.»

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *