فهرست بستن

دیسپلی میت نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس را بهترین نمایشگر موبایل می داند

یک پرچمدار دیگر و یک تست دیپسلی میت دیگر آن را بهترین نمونه بازار می داند! بله، دیسپلی میت نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس را بهترین نمایشگر موبایل می داند و حقیقتا خیلی هم غافلگیر کننده نیست. اولا که این دستگاه بهترین پرچمدار اپل است و دوما من به یاد دارم دیسپلی میت پرچمداری را بررسی کرده باشد و آن را “بهترین نمایشگر موبایل” ننامد. تنها سوالی که برای من وجود دارد این است که آیا آن ها اصلا به فاکتور مهم رفرش ریت فکر کرده اند؟!

نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس

اپل به تازگی خانواده آیفون ۱۲ خود را روانه بازار کرده است و اکنون برای خرید در دسترس هستند. مدل گران قیمت معرفی توسط این شرکت، آیفون ۱۲ پرو مکس است و ظاهرا بهترین نمایشگر گوشی های هوشمند تاکنون را دارد.

DisplayMate بررسی خود از نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس را منتشر کرده و آن را با بالاترین درجه عملکرد صفحه نمایش یعنی A+ رتبه بندی کرده است. همچنین جایزه “بهترین نمایشگر گوشی های هوشمند” را به این دستگاه اعطا کرده است.

جدا از این، آنچه چشمگیر است این است که این گوشی هوشمند با داشتن ۱۱ رکورد موفق به رسیدن به یک نقطه عطف شده است. برای مقایسه ، آیفون ۱۱ پرو سال گذشته به بازار عرضه شد که ۹ رکورد عملکرد را برای صفحه نمایش کسلب کرد

در اینجا لیستی از رکوردهای صفحه نمایش گوشی های هوشمند است که توسط iPhone 12 Pro Max کسب شده است را برای شما می نویسیم:

 1. ۱- بالاترین: دقت رنگ مطلق (0.9 JNCD) – از نظر بصری با “بهترین” تفاوتی ندارد.
 2. ۲- بالاترین: دقت کنتراست تصویر و دقت مقیاس شدت (2.19 گاما) -از نظر بصری با “بهترین” تفاوتی ندارد.
 3. ۳- کوچکترین: تغییر در مقیاس دقت و شدت رنگ با محتوای تصویر APL با (0.2 JNCD) – از نظر بصری با “بهترین” تفاوتی ندارد.
 4. ۴- کوچکترین: تغییر مقیاس کنتراست و شدت تصویر با محتوای تصویر APL با (0.00 گاما) -از نظر بصری با “بهترین” تفاوتی ندارد.
 5. ۵- کوچکترین: تغییر در اوج درخشندگی با سطح تصویر متوسط ​​محتوای تصویر APL با (1 درصد) -از نظر بصری با “بهترین” تفاوتی ندارد.
 6. ۶- بالاترین: روشنایی تمام صفحه برای گوشی های هوشمند OLED با (825 نیت برای 100٪ روشنایی APL).
 7. ۷- بالاترین: امتیاز کنتراست تمام صفحه در نور محیط (172 در 100٪ APL).
 8. ۸- بالاترین: نسبت کنتراست (بی نهایت).
 9. ۹- کمترین: بازتاب صفحه (4.8 درصد).
 10. ۱۰- کوچکترین: تنوع روشنایی با زاویه دید (27٪ در 30 درجه).
 11. ۱۱- بالاترین: وضوح صفحه قابل مشاهده 2.8K یا (1284 ذر 2778) – 4K از لحاظ بصری در گوشی های هوشمند شارپ تر به نظر نمی رسد. (که به نظر شخصی من این آخری واقعا اشتباه است چون چه قابل تشخیص باشد چه نباشد به هر حال “بالاترین وضوح” برای این دستگاه نیست)

با این حال همانطور که  گفتیم یک جنبه وجود دارد که نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس را از رقبا عقب می اندازد و آن رفرش ریت است. در حالی که شرکت های دیگر رفرش ریت ۹۰، ۱۲۰ و حتی ۱۴۴ را ارایه می کنند، این گوشی های گران قیمت اپل فقط رفرش ریت ۶۰ هرتز دارند.

در این مورد DisplayMate می گوید که برای اکثر برنامه ها خوب است زیرا زمان پاسخگویی بسیار سریع صفحه نمایش OLED و پردازنده های بسیار سریع CPU و GPU در آیفون ۱۲ پرو مکس بسیار خوب است. (چرا؟! 😶)

برای جمع بندی مشخصات نمایشگر تلفن باید بگویم که آیفون ۱۲ پرو مکس از یک صفحه نمایش 6.7 اینچی Super Retina XDR برخوردار است که وضوح صفحه 2778 در 1284 پیکسل، اوج روشنایی 1200 نیت، تراکم پیکسل 458 پیکسل و نسبت کنتراست 2،000،000:1 را ارائه می دهد.

امتیاز DxO نمایشگر آیفون ۱۲ پرو منتشر شد: رتبه سوم و پایین تر از گلکسی نوت ۲۰ اولترا

نظر شما درباره نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس چیست؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *