فهرست بستن

دیجی‌کالا و دومین گردهمایی فروشندگان

دیجی‌کالا برای دومین بار فروشندگان موفق خود را دور هم جمع کرد. این گردهمایی ششم آذر در هتل همای تهران برگزار شد. در این مراسم برادران محمدی و برخی از مدیران ارشد دیجی‌کالا آمارهایی از این شرکت را ارائه دادند. شعار این مراسم «با هم رشد کنیم» بود و دیجی‌کالا امیدوار است تا با همکاری فروشندگان یلدای موفقی را سپری کند.

دیجی‌کالا در گذر زمان

دیجی‌کالا همچنین یک تایم لاین ارائه داد از اینکه از سال ۱۳۸۵ که این شرکت کار خود را شروع کرده تا به امروز چه سرویس‌هایی را ارائه داده است. جدول کامل را در تصویر زیر می‌بینید و برای مثال از مهمترین آنها می‌توان به سرمایه‌گذاری شرکت سرآوا در سال ۱۳۹۱، عرضه محصولات غیر دیجیتالی در سال ۱۳۹۳، سومین سایت پربازدید کشور از سال ۱۳۹۴ تا به امروز و راه اندازی دیجی‌کالا فرش، دیجی‌پی و دیجی‌کالا نکست در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد.

آمارهایی از بازار ایران و جهان

در ابتدا دیجی‌کالا آمارهایی از بازار ایران و جهان را ارائه داد و گفت تعداد کل خریدهای آنلاین ایرانی در سال ۲۰۱۳ ۵۷ میلیون بوده که در سال ۲۰۱۶ به ۲۶۹ میلیون رسیده است. اما با وجود همه اینها سهم خرید آنلاین در ایران کمتر از ۱٫۵ درصد کل است که بسیار آمار پایینی است. دیجی‌کالا در ادامه گفت همین نسبت برای ترکیه ۳٫۳ درصد، امارات ۶ درصد، چین ۷ درصد، کره جنوبی ۸ درصد و انگلستان ۱۲٫۴ درصد است.

مارکت پلیس دیجی‌کالا

مارکت پلیس دیجی‌کالا که محور اصلی این نشست بود برای شرکت کنندگان جذابیت بیشتری داشت. در این بخش دیجی‌کالا به پلتفرم Marketplace خود پرداخت و مروری داشت بر این سرویس از ابتدای کار یعنی شهریور ماه ۱۳۹۵ تا امروز که در اسلاید پایین می‌توانید جزئیات آن را مشاهده کنید.

یلدای شگفت‌انگیز

علاوه بر اینها دیجی‌کالا آمارهایی از یلدای شگفت انگیز در سال گذشته ارائه داد که می‌تواند جالب باشد. وب‌سایت دیجی‌کالا در ۴ روز عادی ۴٫۸ میلیون بازدید دارد که این آمار در ۴ روز یلدا سال ۹۶ به ۹ میلیون کاربر رسیده است. همچنین در یلدای ۹۶ بیش از ۲۰۰ فروشنده، بیش از ۳۰ هزار محصول و بیش از ۶۰ هزار تنوع محصولی وجو داشت. دیجی‌کالا برای یلدای پیش‌ رو حضور بیش از ۳ هزار فروشنده، ۸۰ هزار محصول و تنوع بیشتر از ۲۰۰ هزار قلم کالا را پیشبینی بینی می‌کند. همچنین بازدید از وب‌سایت دیجی‌کالا در ۴ روز عادی سال ۹۷ به ۷۲ میلیون میرسد که دیجیکالا پیشبینی می‌کند این بازدید در یلدای ۹۷ به ۲۹۰ میلیون در ۴ روز برسد که آمار بسیار خوبی می‌تواند باشد.

رشد دیجی‌کالا در ۷ سال گذشته

دیجی‌کالا با آمارهایی نشان داد که حاکم بازار خرید آنلاین است. بر اساس این آمارها دیجیکالا بیشتر از ۹۰ درصد کل خریدهای آنلاین را پوشش می‌دهد و این موضوع نشان می‌دهد این شرکت با اختلاف فراوان در راس همه رقبا ایستاده و از هر ۱۰ خرید آنلاین در کشور، بیشتر از ۹ خرید از دیجیکالا انجام می‌شود.

همانطور که در اسلاید بالا می‌بینید دیجی‌کالا نشان داد در ۷ سال گذشته هر سال ۱۰۳ درصد رشد داشته و این یعنی هر سال فروشی دو برابر سال قبل را داشته که برای این استارت‌آپ مهم آمار قابل تاملی است.

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *