فهرست بستن

دو سامانه دانشجویی رونمایی شد

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد داشگاهی، مهدی عباسی تداوم روند مشارکت اثربخش جهاد دانشگاهی در مسیر محرومیت زدایی، توسعه و پیشرفت کشور را مستلزم تداوم جریان بالنده مشارکت شبکه‌ای دانشجویان در جهاد دانشگاهی دانست و گفت: بر اساس همین ضرورت، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، شبکه‌سازی دانشجویی را دستور کار قرار داده است.
وی با بیان اینکه دانشجویانی که عضو سازمان دانشجویان می‌شوند یک ارتباط دانشجویی با جهاددانشگاهی برقرار می‌کنند تصریح کرد: ایجاد هم‌افزایی میان توان‌های دانشجویی به ویژه در عرصه‌های فرهنگی و علمی، شناسایی دانشجویان مستعد، زمینه‌سازی برای پرورش استعدادهای آنها در راستای تبدیل شدن به دانشجویان نخبه با استفاده از ظرفیت‎‌های درون و بیرون جهاد دانشگاهی، ایجاد سازوکار کارآمد تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بخش‌های گوناگون جهاد دانشگاهی از مهم‌ترین مزایای این شبکه است.
وی خاطرنشان کرد: در سامانه شهر دانشجو، هر عضو دارای یک پروفایل است که می‌توانند از طریق آن، کارنامه و وضعیت عضویت خود را در سدا (سازمان دانشجویان) ببینند، با دفاتر و شعب سازمان دانشجویان ارتباط برقرار کنند و از مزایا و فرصت‌های فعالیت در سازمان دانشجویان مطلع بشوند.
عباسی ادامه داد: علاوه بر دانشجویان، شهر دانشجو صفحاتی هم برای اطلاع‌رسانی دربارۀ فعالیت‌های کانون‌ها، دفترها و شعبه‌های سازمان دانشجویان دارد.
به گفته وی بهره‏‌مندی از تخفیف‌های آموزشی در مراکز و دوره‌های آموزشی جهاد دانشگاهی در سراسر کشور، بهره‌مندی از امکان اجرای طرح‌های مطالعاتی پژوهشی با استفاده از امکانات موجود در جهاد دانشگاهی مانند آزمایشگاه‌ها، خرید کتاب از کتابفروشی‌های جهاد دانشگاهی سراسر کشور با تخفیف ویژه از جمله امتیازات عضویت دانشجویان در سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی است.
فعالیت فرهنگی در سطح دانشگاه و استان در قالب کانون‌های دانشجویی، فعالیت علمی تخصصی در قالب گروه‌های دانشجویی تخصصی، شرکت در شوراهای دانشجویی مشورتی واحدها و مشارکت در برنامه‌های فرهنگی، علمی و آموزشی جهاد دانشگاهی مواردی است که انتظار میرود اعضا سازمان دانشجویان انجام دهند.
سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در خصوص سامانه «دست در دست» نیز گفت: تشکل ها و گروه های دانشجویی فعال درحوزه محرومیت زدایی، در کنار نقش تاثیرگذار و فرهنگ ساز خود و کارکردهای اجتماعی که در محرومیت زدایی از جوامع درگیر فقر و محرومیت دارند، به خوبی می توانند مسئولیت دوسویه ناظران جامعه و مشاوران دولت را در روندتوسعه و فقرزدایی عهده دار شوند.
وی ادامه داد: سازماندهی فعالیتهای گروه های دانشجویی و جهاد دانشگاهی در عرصه کمک به محرومان و نهادینه کردن فرهنگ محرومیت زدایی در دانشگاه ها، ترویج و گسترش فرهنگ و حرکت‌های جهادی برای آبادانی ایران اسلامی و ساماندهی برگزاری اردوهای جهادی، سازمان دانشجویان سامانه ثبت نام دانشجویان داوطلب شرکت در اردوهای جهادی و حوادث غیرمترقبه را راه اندازی کرده است.
دانشجویان علاقه‌مند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دو سامانه می توانند به نشانی dastdardast.com و studentcity.ir‬ مراجعه کنند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *