فهرست بستن

دوربین زیر صفحه نمایش گوشی سامسونگ سال 2021 عرضه خواهد شد

پیشرفت تکنولوژی از سال 2017 به این سمت بسیار سریع بوده است و هر سال شاهد بهبود عملکرد گوشی‌های هوشمند در زمینه‌های مختلف هستیم و دیگر شاهد حرکات تکراری مثل شیشه و فلز کردن تلفن بجای پلاستیک یا بهبودهای جزئی در قرار دادن دوربین به صورت افقی یا عمودی نیستیم. دوربین زیر صفحه نمایش گوشی سامسونگ یکی از پیشرفت‌هایی است که بلاخره سال آینده باید شاهد حضور آن باشیم.

درست است که سامسونگ در خیلی از موارد اولین شرکتی است که دست به تولید و عرضه محصولات خود می‌کند و نمونه‌های زیادی از آن را تا به الان دیده‌ایم اما همیشه یک خط قرمز حتی برای سامسونگ نیز وجود داشته است و آن هم کیفیت کالای خروجی بوده است. اولین کمپانی که دست به انتشار پنتنت دوربین زیر صفحه نمایش کرد سامسونگ بد اما با این وجود، کمپانی‌های چینی مثل ZTE یا Xiaomi قبل از تمام شدن حرف سامسونگ اقدام به انتشار نمونه دستگاه‌های خود با این پنتنت کردند. اما ظاهرا یک دلیل خوب برای تاخیر داشتن عرضه این دستگاه توسط سامسونگ وجود داشته است.

دوربین زیر صفحه نمایش گوشی سامسونگ: افت کیفیت؟

بر اساس توییت منتشر شده توسط Ice Universe ادعا شده است که سامسونگ بلاخره راه حل منطقی و درست برای عرضه این قابلیت را پیدا کرده است و دوربین زیر صفحه نمایش گوشی سامسونگ سال 2021 به احتمال قوی در سری Galaxy S21 مشاهده شود. توییت منتشر شده اعلام کرده است که تاخیر سامسونگ در عرضه این قابلیت، کیفیت خروجی دوربین سلفی در صورت قرار گرفتن زیر صفحه نمایش بوده است و همین موضوع باعث شده بود تا مشخص شدن راه حل نهایی این کمپانی قادر به عرضه دستگاه‌های خود با چنین موردی نباشد.

یکی از معایب قرار گرفتن دوربین در زیر نمایشگر دستگاه، افت کیفیت آن می‌باشد. دلیل آن این است که برای ثبت تصویر دوربین سلفی باید از چند لایه پنل و سپس یک لایه ضخیم شیشه که برای محافظت از دستگاه استفاده می‌شود تصویر خروجی را ثبت کند که این مورد نسبت به دوربین‌های کنونی مقدار زیادی بن بست ثبت تصویر است.

به هرحال باید این مورد را نیز گوشه‌ای از ذهن خود نگه داریم که کمپانی‌های ZTE و شیائومی هنوز نمونه‌های جدیدی از دستگاه‌های خود با این قابلیت را معرفی نکرده‌اند و احتمال اینکه این دو کمپانی نیز توانسته باشند حتی زودتر از سامسونگ راه حل این مشکل را پیدا کنند زیاد است اما با این حال نباید زیاد به شایعات اهمیت داد و باید تا سال دیگر و سری گلکسی اس 21 صبر کرد.

بیشتر بخوانید: اولین گوشی با واقعی‌ترین دوربین سلفی زیر نمایشگر – با ZTE Axon 20 5G آشنا شوید

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *