فهرست بستن

دفترچه بیمه را فراموش کنید؛ از اواخر مهر ماه نسخه‌های بیمه تامین اجتماعی الکترونیکی می‌شود

در سال‌های اخیر بارها خبر الکترونیکی شدن دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی را شنیده‌ایم اما پس از مدتی این طرح به فراموشی سپرده شد و دیگر خبری از آن نشد. در همین راستا به تازگی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که طبق توضیحات رئیس سازمان تامین اجتماعی از اواخر مهر ماه سال جاری نسخه‌های بیمه تامین اجتماعی الکترونیکی خواهد شد.

در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، زهرا شیخی اعلام کرد که این جلسه با حضور آقای سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی جهت ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی این سازمان برگزار شد. خانم شیخی در خصوص این جلسه بیان کرد:

آقای سالاری گزارشی از وضعیت کار سازمان تامین اجتماعی ارائه کرد و با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن ۴۴ میلیون نفر در زیرمجموعه بیمه تامین اجتماعی بیان کرد که از ۳۰ مهر ماه کار دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت دفترچه‌ای خاتمه پیدا کرده و نسخه الکترونیکی ارائه می شود.

توضیحات رئیس سازمان تامین اجتماعی صرفا به الکترونیکی شدن دفترچه بیمه تامین اجتماعی نسخه نویسی در راستا تجویز دقیق‌تر داروها و نظارت بیشتر اشاره داشت، اما نمایندگان ابهاماتی پیرامون تهیه زیرساخت ها و انجام کار کارشناسی مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه سخنان خود به توصیه نمایندگان در خصوص اجرای این طرح اشاره کرد و گفت که با وجود توضیحات رئیس سازمان تامین اجتماعی تاکید نمایندگان این بود که باید این کار به صورت کارشناسی شده انجام شود نه اینکه یک مرتبه با اعلام تصمیم آنی استرس و اضطراب دیگری به مردم وارد شود و نباید داستان برگزاری کنکور، بازگشایی مدارس و تعیین نرخ بنزین تکرار شود.

در نهایت سازمان تامین اجتماعی برای اجرایی کردن این طرح تصمیم گرفته تا پیش از اعمال تغییرات در راستای دیجیتالی کردن نسخه‌های بیمه، آموزش‌های کافی را به مردم بدهد و سپس این طرح را اجرایی کند. خانم شیخی در خصوص خدمات ارائه شده توسط بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی اعلام کرد که برای کاهش هزینه ها بهتر است تامین اجتماعی خرید خدمت کند نه اینکه بیمارستان هایش را اضافه نماید.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *