فهرست بستن

در تست دوربین DxOMark آیفون XS Max حریف P20 Pro نشد

در تست دوربین DxOMark آیفون XS Max حریف P20 Pro نشد

DxOMark امروز نتایج تحلیل عمیق خود بر روی دوربین اصلی iPhone XS Max اپل را منتشر کرد. پرچمدار جدید آیفون در مجموع توانست امتیاز ۱۰۵ را کسب کند. با وجود اینکه با این امتیاز آیفون ۱۰اس مکس در رده گوشی هایی با بهترین دوربین قرار میگیرد، اما همچنان گوشی P20 Pro هواوی با امتیاز ۱۰۹ در صدر جدول این لیست حضور دارد.

توجه داشته باشید دو گوشی آیفون Xs و آیفون Xs Max دارای دوربین های مشابهی هستند، بنابراین در این بررسی همان امتیاز ۱۰۵ به گوشی Xs هم تعلق گرفته است. از دیدگاه DxOMark گوشی آیفون Xs مکس از نظر کیفیت عکاسی در شرایط با نور مناسب “عالی” عمل کرده است و رنج دینامیکی آن بسیار گسترده بوده و جزئیات خوبی را در تصویر نشان داده است. در تصاویری که در محیط بیرون گرفته شده است، سطح جزئیات بسیار بالا است و رنگ ها بسیار طبیعی به نظر میایند. این بررسی همچنین اعلام کرده که ویژگی Smart HDR بسیار خوب با رنج دینامیکی گسترده در تمامی شرایط عمل می کند.

در تصاویر زیر عکس در محیط داخلی با نور پس زمینه می بینم که تصویر بالا متعلق به آیفون XS Max و تصویر پایین متعلق به آیفون X است:

دوربین پرچمدار جدید اپل در بخش فیلمبرداری امتیاز ۹۶ را کسب کرده است و برجسته ترین مشخصه آن کیفیت فیلمبرداری عالی در شرایط پر نور است. DxOMark نتیجه گرفته است که آیفون Xs Max یکی از بهترین دوربین‌ها را در میان گوشی‌های هوشمندی که تا امروز مورد آزمایش قرار داده، دارد. در دوربین این گوشی در مقایسه با نسل قبلی خود در بسیاری از مشخصات بهبود ایجاد شده است و به طور کلی دوربین قابل اعتمادی است که نتایج خوبی ارائه می‌دهد.

با این حال در شرایط کم نو میزان نویز تصویر در این گوشی کمی بیشتر از دیگر رقیبان بالا رده است. البته قابلیت‌های زوم گوشی هم در مقایسه با رقیبان به خصوص پی۲۰ پرو هواوی بسیار پایین تر است. تراز سفیدی دوربین هم در نور محیط داخل گاهاً غیرپایدار است. DxOMark گفته است که برای این بررسی و تحلیل، مهندسین آنها با استفاده از تنظیمات پیش فرض دوربین بیش از ۱۵۰۰ نمونه تست عکس و بیش از ۲ ساعت فیلمبرداری در محیط آزمایشگاهی کنترل شده که شامب محیط‌های طبیعی داخل و فضای باز است، انجام داده‌اند. DxOMark یک شرکت فرانسوی برای بررسی دوربین‌های تخصصی و گوشی‌های هوشمند است که چندین سال است به صورت حرفه‌ای دوربین گوشی‌ها را مورد بررسی قرار میدهد و یکی از معتبرترین‌ها در این زمینه به حساب می‌آید.

بازدید: 5

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.