فهرست بستن

در ایران به این زودی ها منتظر PlayStation 5 نباشیم؟!

اگر شکم خود را برای خرید PlayStation 5 صابون زده اید، باید بگوییم که احتمالا باید مدتی در انتظار عرضه آن در برخی کشورها، از جمله ایران باشید!

در هفته های اخیر، مسئله کمبود موجودی PlayStation 5 با توجه به پیش فروش و همچنین مشکلاتی در تولید تراشه های AMD مطرح شده بود؛ این مسئله به سرعت از سوی سونی تکذیب شده اما آنطور که پیداست، سونی هم می داند که بسیاری از گیمرها تا سال 2021 به کنسول نسل نهمی آن دست پیدا نخواهند کرد.

داستان از آنجایی شروع می شود که طرفداران پلی استیشن در جنوب شرقی آسیا متوجه تغییراتی در وب سایت های رسمی PS5 شده اند. موجودی تعیین شده برای پیش فروش پلی استیشن 5 در تمامی کشورها، از جمله چند کشور آسیایی به سرعت به اتمام رسید. فروشگاه های مورد نظر و البته سونی، وعده آغاز پیش فروش جدید را داده بودند که تا کنون خبری از آن نبوده و فروشگاه های مورد بحث نیز تایید کرده اند که پیش فروش دومی در کار نخواهد بود.

PSG-1.jpg

این مسئله منجر به ایجاد نگرانی در بین گیمرهای آسیایی، خصوصا کشورهای شرق آسیا شده است. اما داستان در اینجا تمام نمی شود؛ این دسته از کاربران و گیمرها متوجه شده اند که سونی بدون سر و صدا، جمله راه اندازی و عرضه در تعطیلات امسال (Launches Holiday 2020) را از وب سایت های این مناطق حذف کرده است. این مسئله به نگرانی آنها در زمینه کمبود موجودی دامن زده است. بسیاری از آنها معتقد هستند که PS5 تا پیش از سال 2021 در اختیار آنها قرار نخواهد گرفت.

تعطیلات کریسمس در بسیاری از کشورهای آسیایی بی معنی است؛ اما آنها می دانند که Launches Holiday 2020 به معنی عرضه در خلال ماه های نوامبر-دسامبر است. در بین کشورهایی نظیر فیلیپین، تایلند، اندونزی، مالزی، ویتنام و … تنها وب سایت مربوط به کشور سنگاپور است که تاریخ عرضه رسمی سونی را حفظ کرده و خود را برای مرحله دوم پیش فروش آماده می کند.

شیوع ویروس کرونا و تولید تراشه های ناقص متعدد در روند تولید کنسول های نسل نهم، بهترین بهانه سونی برای کمبود موجودی تا سال 2021 خواهند بود. اگر چه این بهانه ها از سوی سونی قابل درک است، اما تکذیب های پی در پی آن در زمینه کمبود موجودی به خودی خود منجر به دروغ پنداری شده است. کشورهایی نظیر آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، نیوزلند، کانادا، مکزیک و استرالیا، در تاریخ 12 نوامبر به کنسول PS5 دست خواهند یافت. اکثر کشورهای دیگر جهان، PS5 را در 19 نوامبر دریافت خواهند کرد.

با توجه به تمام این موارد، به نظر می رسد که کشورهایی نظیر ایران، در لیست آخرین دریافت کنندگان PS5 بوده و یا دست کم در وهله نخست ورود، با تعدادی محدود و قیمت هایی بالاتر از انتظار روبرو خواهیم بود. با توجه به لغو دور دوم پیش فروش، سونی نیز دیگر قادر به تکذیب کمبود موجودی PS5 نخواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *