در اندروید 12 قبل از اتمام دانلود بازی، می‌توانید آن را اجرا کنید!

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

گوگل به تازگی «کیت توسعه بازی اندروید» یا به اختصار AGDK را معرفی کرده که به توسعه دهندگان امکان استفاده از برخی ویژگی‌های پیشرفته را می‌دهد و البته با عدم نیاز به تعویض مداوم بین ابزارهای مختلف، کار ساخت بازی را بسیار ساده‌تر می‌کند. علاوه بر این، گوگل در نسل جدید سیستم عامل اندروید یعنی اندروید 12 نیز توجه ویژه‌ای به بخش بازی داشته و به عنوان مثال اشاره کرده که در حین بارگیری بازی‌ها، می‌توان آن‌ها را اجرا کرد و دیگر لازم نخواهد بود تا دانلود کامل بازی صبر کنید! با دیجی رو همراه باشید.

اجرا بازی قبل از به پایان رسیدن دانلود آن، مخصوصاً برای آن دسته از بازی‌هایی که حجم زیادی دارند، می‌تواند بسیار مفید باشد. البته این ویژگی در دنیای گیم چیز جدیدی نیست و در حال حاضر در برخی از سرویس‌های بازی مانند Battle.net بلیزارد و Origin Access الکترونیک آرتس در دسترس می‌باشد. خبر بسیار خوبی است که فروشگاه گوگل پلی و گوشی‌های اندرویدی هم به چنین قابلیت پیشرفته‌ای مجهز می‌شوند. البته باید اشاره کنیم که این قابلیت فقط در بازی‌هایی که از سیستم Play Asset Delivery استفاده می‌کنند، در دسترس خواهد بود.

گوگل پلی استور

و در مورد AGDK هم باید گفت که هدف آن انسجام بخشیدن به پلتفرم اندروید و جلوگیری از گسستگی آن است. تقریباً همه ابزارها و کتابخانه‌هایی که در این کیت گنجانده شده، برای کار کردن در اغلب نسخه‌های اندروید مناسب هستند و در آینده نیز به‌روزرسانی‌هایی برای پشتیبانی از ویژگی‌های جدید اندروید دریافت خواهد کرد. به علاوه، برخی از ابزارهای این کیت به توسعه دهندگان امکان می‌دهد تا با نظارت بر عملکرد پردازنده اصلی و پردازنده گرافیکی گوشی، عملکرد بازی خود را در دستگاه‌های مختلف رصد کنند. و در نهایت اینکه اگر توسعه دهندگان تصمیم بگیرند که دوری‌سنجی (Telemetry) را برای کاربران خود فعال کنند، می توانند این کار را از طریق Android Performance Tuner انجام دهند.

منبع

gsmarena

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *