فهرست بستن

درگیری اپل با Epic – بازی‌های Steam قربانی می‌شوند

شرکت اپل هنوز درگیر دعوای حقوقی بزرگی با Epic Games در مورد هزینه‌های App Store سابق و ادعای انحصار تجاری بازی‌ها است، اما اکنون، شرکت شخص ثالثی هم به این درگیری اضافه شده است. اپل از شرکت Valve می‌خواهد تا داده‌های فروش 436 بازی Steam را در اختیار آن قرار دهد. برای جزئیات بیشتر درگیری اپل با Epic با ما همراه باشید.

ماجرای درگیری اپل با Epic از چه قرار است؟

از آنجا که شرکت Epic می‌تواند بازی‌های خود را در Steam منتشر کند، بنابراین باید به داده‌های فروش غیر عمومی صدها بازی شخص ثالث برای استفاده در نبرد حقوقی خود دسترسی داشته باشد. در این میان شرکت Valve نیز به نوبه خود با نظر اپل کاملاً مخالف است و از تهیه اسنادی که اپل درخواست کرده است (یا حداقل اکثر آن‌ها) خودداری می‌کند. دلیل این عکس العمل شرکت در بیانیه زیر آمده است.

اپل ادعا می‌کند که اطلاعات مورد نیاز خود را از Valve دریافت خواهد کرد، با این وجود بیشتر آنچه اپل به دنبال آن است اطلاعات مربوط به فروش و قیمت گذاری برای بازی‌های شخص ثالث است. این اطلاعات متعلق به سازندگان شخص ثالث آن بازی‌ها است نه شرکت Valve. اما اپل به جای اینکه آن را از آن توسعه دهندگان بخواهد، با احضار Valve میانبر می‌زند.

به عبارت دیگر، Valve اپل را به تنبلی متهم می‌کند اما در مودبانه‌ترین و قانونی‌ترین راه ممکن!

از آنجایی که اطلاعات مورد نیاز اپل در پایگاه داده Valve دسته بندی نشده است، این شرکت باید هزینه سنگینی برای ایجاد این پایگاه داده به خرج دهد و همین موضوع اعتراض شرکت را برانگیخته است. به نظر می‌رسد که تقاضای اپل کمی زیاد از حد سختگیرانه است. مخصوصا با وجود اینکه شرکت Valve هیچ ارتباطی با اپل یا بازار برنامه‌های iOS ندارد.

نظر شما درباره درگیری اپل با Epic چیست؟ کدام طرف ماجرا حق دارند؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *