فهرست بستن

درخواست اپیک گیمز از دادگاه برای بازگرداندن فورت نایت به اپ استور

احتمالا در این اواخر خبرهای مربوط به درگیری‌های جنجالی دو کمپانی بزرگ اپل و اپیک گیمز را مشاهده کرده‌اید. نزدیک به یک هفته پیش، کمپانی اپل حساب متعلق به اپیک گیمز، یکی از بزرگ‌ترین توسعه دهندگان صنعت گیم را از فروشگاه نرم افزاری خود حذف کرد. با این حال تمامی گیم‌های ساخته شده توسط اپیک گیمز نیز از App Store حذف شد و این موضوع جنجال زیادی بر پا کرد. حالا اپیک گیمز که درگیری با اپل را به دادگاه کشانده، در این پرونده از دادگاه خواسته که اپل را برای بازگرداندن فورت نایت به اپ استور مجاب کند.

تلاش اپیک برای بازگرداندن فورت نایت به اپ استور

این در حالیست که اپل موضع خود را در این باره مشخص کرده است. کوپرتینویی‌ها گفته‌اند اگر اپیک گیمز تغییرات لازم در روند پرداخت را اعمال کند، کمپانی حاضر است بازی‌های این استودیو را مجددا به اپ استور اضافه کند اما اپیک تا به امروز تمایلی به انجام این کار از خود نشان نداده است. حالا اپیک از راه دیگری وارد شده و قصد دارد از راه قانونی اپل را در این مسئله مجاب کند. اپیک گیمز به دادگاه گفته است که اگر اپل بازی‌های این استودیو را به App Store مجددا اضافه نکند، اپیک متحمل زیان و ضررهای بزرگی خواهد شد.

همچنین اپیک در رابطه با اینکه چگونه اقدام اپل چیزی جز یک هشدار برای دیگر کمپانی‌ها نیست نیز صحبت کرده و نشان می‌دهد اگر دیگر کمپانی‌ها بر خلاف سیاست‌های اپل تصمیمی اتحاذ کنند چه سرنوشتی در انتظار آنها خواهد بود. هر چند نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که اپل درباره این تصمیمی پیش از عملی کردن آن به اپیک هشدار داده بوده اما به نظر می‌رسد اپیک توجهی به این هشدارها نداشته و اپل نیز تصمیم خود را عملی کرده است. در حال حاضر فورت نایت نه تنها فقط از اپ استور، بلکه از پلی استور گوگل نیز حذف شده و بازگشت این بازی به فروشگاه گوگل نیز احتمالا به نتیجه درگیری اپل و اپیک گیمز در دادگاه بستگی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین آپدیت فورت نایت کاربران آیفون و آیپد را نادیده خواهد گرفت

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *