درایو SSD ZNS سامسونگ برای اولین بار معرفی شد

شرکت معظم سامسونگ الکترونیک که در حال حاضر رهبریت تکنولوژی حافظه را در جهان بر عهده دارد، امروز از درایو جدید حالت جامد خود با فناوری Zoned Namespace رونمایی کرد. این درایو با بهره گیری از تکنولوژی ZNS میزان حافظه در دسترس کاربر را افزایش داده و عمر طولانی به درایوهای SSD اعطا می‌کند که آن را برای مصارف سرورهای ذخیره سازی، مراکز داده و محیط‌های ابری مناسب می‌کند. برای جزئیات بیشتر درایو SSD ZNS سامسونگ با ما همراه باشید.

تکنولوژی بکار رفته در درایو SSD ZNS سامسونگ

سانگ یون چو، معاون ارشد تیم توسعه نرم افزار حافظه در شرکت سامسونگ الکترونیک اعلام کرد: ” ZNS SSD سامسونگ نشان دهنده تعهد ما برای معرفی محصولات ذخیره سازی متفاوت است که می‌تواند ضریب اطمینان و طول عمر درایوها را افزایش دهد. ما قصد داریم در مرحله بعد از فناوری NAND سلول چهار سطح در درایوهای ZNS نسل بعدی خود استفاده کنیم تا آستانه‌های بالاتری برای ذخیره سازی و ظرفیت SSD های خود تعیین کنیم.”

درایو SSD ZNS سامسونگ برای اولین بار معرفی شد

تکنولوژی ZNS اجازه می‌دهد تا داده‌ها بر اساس میزان استفاده و دسترسی گروه بندی شده و به ترتیب در مناطقی مستقلی از SSD ذخیره شوند. بدین صورت بدون نیاز به جابجایی و تنظیم مجدد داده‌ها میزان قابل توجهی از عملیات نوشتن و خواندن داده‌ها کاهش می یابد و این کار ضریب تقویت نوشتن درایو (WAF) را کاهش می‌دهد. با درایو جدید سامسونگ، این ضریب به عدد یک نزدیک‌تر می‌شود که به نسبت درایوهای معمولی SSD با ضریب 3 یا 4 پیشرفت بسیار بزرگی است. این موضوع باعث می‌شود تا درایوها طول عمری 3 برابری به نسب درایوهای معمولی SSD داشته باشند.

درایو SSD ZNS سامسونگ برای اولین بار معرفی شد

درایو SSD ZNS سامسونگ در دو مدل 2 ترابایتی و 4 ترابایتی ارائه خواهد شد. این SSD ها از درگاه دوتایی برخورداد خواهند بود تا از عملیات مداوم و قابل دسترس بودن آن‌ها اطمینان حاصل شود و زمان خرابی را به حداقل برساند. این موضوع برای شرکت‌های ابری و مراکز داده یک امر ضروری است تا بتوانند اطلاعات خود را که به صورت مداوم در حال فراخوانی هستد بدون هر گونه مکث ارائه کنند. سامسونگ به صورت فعال در چندین پروژه متن باز برای کمک به گسترش اکوسیستم ZNS مشارکت داشته و فناوری خود را در دسترس xNVMe قرار خواهد داد که کتابخانه‌های نرم افزاری و ابزارهایی برای بهبود کارایی دستگاه‌های NVMe فراهم می‌کند.

سامسونگ در تلاش است تا در نیمه دوم سال جاری به تولید انبوه درایوهای جدید خود بپردازد.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *