فهرست بستن

درآمد 64 میلیارد دلاری App Store در سال 2020

 با توجه به اینکه هر ساله افراد بیشتری وقت خود را با دستگاه‌های تلفن همراه خود می‌گذرانند، تعجب آور نیست که رشد فروشگاه App در سال 2020 تسریع شده باشد. علاوه بر اینکه با وجود همه گیری ویروس کرونا و ایجاد قرنطینه در کشورهای مختلف، این وابستگی به تلفن همراه بیشتر شده است. پیرو همین موضوع، اپل با گزارش درآمد سه ماه آخر سال 2020 نکات جالبی را روشن کرد. یکی از این موضوعات درآمد 64 میلیارد دلاری App Store در سال 2020 است.

اپل این هفته در گزارشی فاش کرد که App Store در دوره تعطیلات کریسمس 1.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است و تنها در روز سال نو میلادی، رقم 540 میلیون دلار درآمد داشته است. البته باید این موضوع را در نظر داشت که برنامه‌های استریم، پیام رسانی و کنفرانس ویدیویی، تاثیر بسزایی در این درآمد وحشتناک داشته‌اند. طبق گزارش CNBC ، App Store در سال 2020 بیش از 64 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که افزایش 28 درصدی به نسبت سال 2019 داشته است. این در حالی است که بین سال‌های 2018 تا 2019 (زمانی که App Store به ترتیب 48.5 میلیارد و 50 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است) رشد 3.1 درصدی ایجاد شده بود.

نحوه محاسبه درآمد 64 میلیارد دلاری App Store در سال 2020

از آنجایی که اپل معمولا درآمد خالصی که به دست آمده است را گزارش نمی‌کند، بنابراین شبکه CNBC از مقیاس مناسب‌تری برای این موضوع استفاده کرده است. مقدار پولی که این شرکت به توسعه دهندگان پرداخت کرده است. از آنجایی که اپل گزارش داده که از سال 2008 در مجموع 200 میلیارد دلار به توسعه دهندگان پرداخت کرده است و از طرف دیگر این مبلغ 45 میلیارد دلار بیشتر از رقم گزارش شده در یک سال قبل است، بنابراین این رقم 70 درصد افزایش فروش App Store را نشان می‌دهد. اگر 30 درصد کاهش اپل را در نظر بگیرید، به درآمد ناخالص 64.3 میلیارد دلاری خواهید رسید.

در اوایل ماه جاری، اپل برنامه جدیدی برای کسب و کارهای کوچک (شرکت‌های کوچک) App Store آغاز کرد که در آن توسعه دهندگانی که کمتر از 1 میلیون دلار در سال درآمد دارند، نرخ کارمزد 15 درصدی را پرداخت می‌کنند. اپل با اینکار به توسعه دهندگان iOS کمک می‌کند تا تجارت خود را سریع‌تر رشد دهند، که به نوبه خود می‌تواند منجر به افزایش درآمد کلی App Store شود.

نظر شما درباره درآمد 64 میلیارد دلاری App Store در سال 2020 چیست؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *