فهرست بستن

دبیر سرویس استارت‌آپ‌های روزنامه فناوران تاکید کرد: لزوم بین‌المللی شدن رویدادهای استارت‌آپی

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ،وحید حجه‌فروش دبیر سرویس استارت‌آپ‌های روزنامه فناوران در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری ITE 2018 افزود: اکنون چهره‌های فعال استارت‌آپی، جمع کمابیش ثابتی را تشکیل می‌دهند که در رویدادهای متعدد این حوزه در طول سال، همدیگر را می‌بینند؛ در چنین شرایطی نمایشگاه‌هایی که صرفا داخلی باشند ارزش افزوده‌ای برای این اکوسیستم نخواهند داشت.

وی ادامه داد: امروز رویدادی موفق ارزیابی می‌شود که بتواند بازیگران خارجی از جمله شتابدهنده‌های بین‌المللی را به ایران بیاورد و به استارت‌آپ‌ها کمک کند از چرخه تکراری شکل‌گرفته در نمایشگاه‌های داخلی خارج شوند.
 عضو شورای برنامه‌ریزی جشنواره‌های استارت‌آپی ITE 2018 گفت: ادامه چرخه کنونی باعث می‌شود به تدریج از تعداد چهره‌های بزرگ و موثر حاضر در رویدادهای استارت‌آپی کاسته شود. چنین افرادی که از دانش و تجربه کافی در حوزه‌ کارآفرینی برخوردارند، معمولا مشغله زیادی دارند و احتمالا ترجیح می‌دهند در رویدادهای تکراری شرکت نکنند.
 دبیر سرویس استارت‌آپ‌های روزنامه فناوران افزود: در چنین شرایطی احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد پسرفتی در اکوسیستم استارت‌آپی کشور خواهیم بود چرا که تعاملات محدود با خارج و درگیری زیاد چهره‌های شاخص داخلی، مجالی برای شکل‌گیری ایده‌های جدید خلاقانه و ارتقا گروه‌های فعال کنونی باقی نمی‌گذارد.
 حجه‌فروش بیان کرد: اکوسیستم استارت‌آپی ایران اکنون در حلقه‌ای بسته گرفتار شده است که نتیجه آن تکرار ایده‌هاست و برای خروج از این شرایط به رویدادهایی نیاز دارد که امکان تعامل با بازیگران بین‌المللی را برای فعالان این  حوزه فراهم کند.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 14

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.