داستر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟

ممکن است به یک مهمانی یا جشن عروسی دعوت شده باشید. احتمالا برای شرکت در این مجلس علاوه بر استایل موها و لباس‌هایتان به فکر زیباتر شدن ناخن‌ها هم هستید. برای زیبا و براق شدن دیزاین ناخن‌هایتان می‌توانید از لوازم آرایشی مختلفی مانند شوگر و شیمر استفاده کنید. پودر داستر هم گزینه‌ی دیگری است که دارید اما آیا می‌دانید داستر ناخن چیست؟ داستر با سایر لوازم آرایشی که برای بهداشت و زیبایی ناخن به کار می‌روند چه تفاوتی دارد؟ در صورتی که پاسخ این سؤالات را نمی‌دانید به خواندن این مقاله ادامه بدهید. در ادامه، توضیح می‌دهیم که داستر ناخن چیست و چگونه باید از آن استفاده کنید.

داستر ناخن چیست؟

داستر ناخن پودری شبیه به پودر لاک ناخن است که برای طراحی و دیزاین ناخن‌ها به کار می‌رود. پودر داستر برخلاف پودر لاک ناخن حالت اکلیلی دارد. البته، دانه‌های اکلیلی این پودر طراحی و دیزاین ناخن کمی درشت‌تر از دانه‌های اکلیلی ساده هستند. این پودر را می‌توانید پس از کاشت ناخن با پودر اکریلیک، ژل یا زدن لاک ژلی به کار ببرید. پودر داستر ناخن در مقایسه با محصولات مشابه برای دیزاین ناخن بهتر است چون می‌توانید آن را روی ناخن‌های طبیعی هم بریزید. به همین علت، بسیاری از خانم‌های شیک‌پوش ترجیح می‌دهند از این پودر جذاب و درخشان استفاده کنند.

پودر داستر ناخن برن پرتی مدل 39115

تفاوت شوگر و پودر داستر ناخن چیست؟

نگاهی به داستر ناخن

شوگر در مقایسه با شیمر به پودر داستر شباهت ظاهری بیشتری دارد. شوگر و داستر ناخن هر دو دانه‌های درشت‌تری دارند اما دانه‌های شیمر ریزتر است. بااین‌حال، پودر داستر ناخن با شوگر هم تفاوت‌ دارد و این تفاوت به روش استفاده از این دو پودر آرایشی مربوط می‌شود. برای استفاده از پودر شوگر باید آن را روی ناخن‌های مانیکور شده بریزید اما داستر ناخن پودری است که با استفاده از قلم مخصوص روی ناخن‌های مانیکور شده کشیده می‌شود.

مزیتی که داستر ناخن در مقایسه با شوگر و شیمر دارد این است که پودر داستر را می‌توانید هم برای دیزاین ناخن‌های طبیعی و هم جهت زیباتر کردن ناخن‌های کاشته شده با ژل یا پودر به کار ببرید.

پودر داستر ناخن برن پرتی مدل 38755

انواع داستر ناخن

وقتی صحبت از دیزاین ناخن با داستر می‌رسد، باید انواع آن را بشناسید. با شناخت انواع داستر کاشت ناخن، انتخاب‌های خود را بهتر بررسی می‌کنید. در نتیجه، استایل ناخن‌هایتان زیباتر خواهد شد. داسترهای ناخن بر اساس رنگ و کیفیتی که دارند به دسته‌های بسیار متنوعی تقسیم می‌شوند. در ادامه، چند نمونه از آن‌ها را می‌خوانید.

داستر ناخن با دانه‌های ریزتر

داستر ناخن با پودرهای ریزتر گاهی با شیمر اشتباه گرفته می‌شود. این پودر آرایشی به ناخن‌ها درخشش ظریفی می‌بخشد. پودر داستر ناخن با دانه‌های ریز را می‌توانید روی تمام ناخن‌ها بمالید یا اینکه ذره‌ای از آن را به عنوان سایه‌ای برای زیباتر کردن ظاهر دیزاین ناخن به کار ببرید.

پودر داستر ناخن برن پرتی مدل 39119

داستر ناخن با دانه‌های درشت‌تر

برخی از پودرهای داستر ناخن دانه‌های درشت‌تری دارند. این پودرهای آرایشی اغلب ترکیبی از دانه‌های ریز و درشت داستر هستند و می‌توانند در نهایت، با انعکاس نور به ناخن‌ها درخشش بیشتری بدهند.

داستر ناخن شفاف

داستر ناخن چه کاربردی دارد؟

در حال حاضر، این نوع داستر یکی از پرطرفدارترین نوع پودر داستر برای دیزاین ناخن است. این پودرهای شفاف را می‌توانید روی ناخن‌های کاشته شده با پودر اکریلیک، ژل یا ناخن‌هایی که لاک ژلی دارند بمالید. به این ترتیب، ناخن‌ها براق‌تر به نظر می‌رسند.

داستر ناخن هفت رنگ

داسترهای ناخن چند رنگ چندین رنگ شاد و جذاب را یک‌جا دارند. در واقع، به جای اینکه ناخن خود را به یک رنگ دربیاورید و با یک رنگ دیزاین کنید، آن را به چند رنگ درمی‌آورید. به این ترتیب، استایل ناخن‌ها با لباس‌هایتان ساده‌تر می‌شود.

پودر داستر ناخن برن پرتی مدل 39115

داستر ناخن هولوگرامی

برای دیزاین ساده‌ی ناخن‌ها می‌توانید از داستر ناخن هولوگرامی استفاده کنید. این پودر داستر به ناخن‌های شما ظاهری هولوگرامی می‌دهد و با انعکاس نور روی آن ناخن با هر رنگی براق‌تر به نظر می‌رسد. این پودر داستر را می‌توانید به تنهایی یا به عنوان رنگ زمینه برای دیزاین ناخن به کار ببرید.

نکات مهم برای خرید داستر ناخن

اگر می‌خواهید کمی درخشش بیشتر به زندگی خود اضافه کنید، هیچ راهی بهتر از داشتن مانیکوری براق ندارید. برای داشتن مانیکوری براق هم می‌توانید از لوازم آرایشی مختلفی استفاده کنید که یکی از بهترین آن‌ها داستر ناخن است. فرقی نمی‌کند که قصد خرید ناخن داستر سفید را داشته باشید یا بخواهید یک داستر بنفش بخرید، به‌هرحال، باید این محصول آرایشی را طوری انتخاب کنید که بهترین کیفیت را داشته باشد و ناخن‌های شما را دچار مشکل نکند.

برای انتخاب داستر ناخن باید در وهله‌ی اول از استاندارد بودن آن مطمئن شوید. استاندارد بودن داستر ناخن هم مانند سایر لوازم آرایشی از طریق بارکد این محصول مشخص می‌شود. بارکدی که روی بسته‌ی این محصول درج شده یکتا است و می‌تواند فیک یا اصل بودن داستر را مشخص کند. فقط کافیست این بارکد را استعلام کنید تا از اصل بودن آن مطمئن شوید.

موضوع بعدی که باید موقع خرید داستر ناخن در نظر بگیرید، رنگ داستر است. پودرهای داستر رنگ‌های بسیار متنوعی دارند و می‌توانند دیزاین ناخن‌های شما را جذاب‌تر کنند. برای خرید این پودرها باید رنگی که قرار است ناخن شما با آن دیزاین شود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قرار است تم ناخن و لباس‌های شما سیاه و سفید باشد، داستر ناخن سفید یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهد بود. این پودر داستر را می‌توانید به عنوان براق‌کننده‌ی رنگ اصلی یا زمینه‌ی ناخن‌ها به کار ببرید.

در نهایت، پیش از اینکه از این پودر استفاده کنید، مطمئن شوید که می‌دانید روش مناسب برای پاک کردن داستر ناخن چیست. به این ترتیب، موقع پاک کردن این پودر از روی ناخن‌ها دچار مشکل نخواهید شد. به‌هرحال، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!

پودر داستر ناخن برن پرتی مدل 39117

روش استفاده از داستر ناخن

انواع داستر ناخن

مهم‌ترین موضوع پس از خرید داستر مناسب این است که بدانید بهترین روش برای استفاده از داستر ناخن چیست. به طور کلی، داستر ناخن را می‌توانید با قلم مخصوص دیزاین ناخن روی ناخن‌ها بمالید اما برای این کار باید مراحلی را طی کنید.

برای شروع باید ناخن‌ها را آماده کنید. برای آماده کردن ناخن‌ها هم باید مراحل مانیکور ناخن را با دقت انجام دهید. ناخن‌ها را تمیز کنید و روی آن‌ها سوهان بکشید تا برای مراحل بعدی صاف و یکدست شوند. پس از آن، ناخن کاشته شده یا طبیعی را با استفاده از سوهان دستی صاف کنید تا به شکل دل‌خواهتان دربیاید.

در مرحله‌ی بعدی باید از بافر ناخن استفاده کنید. بافر ناخن وسیله‌ای برای آرایش ناخن است که به سوهان شباهت دارد، با این تفاوت که نرم‌تر از سوهان است و حالت اسفنجی دارد. بافر به شما کمک می‌کند تا سطح ناخن‌ها را صاف کنید. به این ترتیب، چربی ناخن‌ها از بین می‌رود و می‌توانید ژلیش ناخن را اعمال کنید.

وقتی ناخن آماده شد، نوبت به استفاده از بیس کات یا بیس ژل می‌رسد. با استفاده از قلم دیزاین ناخن مقدار اندکی از بیس ژل را روی ناخن‌های آماده شده بمالید. دقت کنید که لبه‌ی بالایی ناخن با قلم بسته شود. این کار باعث می‌شود که در آخر کار، لاک ژلی شما دچار ترک‌خوردگی نشود.

در ادامه، باید از دستگاه یووی ال‌ای‌دی یا همان لاک‌خشک‌کن استفاده کنید. دست‌ها را زیر این دستگاه قرار دهید طوری که ناخن‌ها دقیقا زیر محفظه‌ی دستگاه قرار بگیرند. منتظر بمانید تا بیس ژل کاملا خشک شود.

در مرحله‌ی بعدی، مقدار بسیار اندکی از لاک ژل را روی ناخن بمالید. دقت کنید که این مقدار لاک ژلی لایه‌ای نازک روی ناخن تشکیل دهد. این لاک ژلی را باید با فاصله از ریشه‌ی ناخن‌ها بمالید تا ریشه‌ی ناخن‌ها آسیبی نبینند. حالا قسمت بالایی لاک مالیده شده روی ناخن را با قلم به اطراف بکشید تا بسته شود و با گذشت زمان دچار ترک‌خوردگی نشود. سپس، لاک ناخن‌ها را مثل دفعه‌ی قبلی با دستگاه لاک‌خشک‌کن خشک کنید. نکته‌ی مهمی که باید در این مرحله به آن توجه کنید این است که باید از ژل ناخنی استفاده شود که به اصطلاح دارای نوچی است. به این ترتیب، داستر بهتر روی ناخن می‌چسبد.

بعد از مالیدن لاک ژلی، نوبت به داستر ناخن می‌رسد. همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، داستر ناخن را باید با استفاده از قلم روی ناخن‌ها مالید. مقداری از داستر ناخن را با قلم بردارید و روی ناخنی که لاک ژلی دارد بمالید. حالا لبه‌ی آن را مانند مراحل قبلی صاف کنید و ببندید. با این کار لاک ناخن دچار ترک‌خوردگی یا لب‌پر شدن نمی‌شود.

در نهایت، مقداری از ژل تاپ کات یا تاپ ژل را روی ناخن‌ها بمالید. سطح ناخن باید کاملا با این ژل پوشش داده شود. حالا برای آخرین بار دست‌ها را زیر دستگاه لاک‌خشک‌کن قرار بدهید تا ژل تاپ کات آن هم کاملا خشک شود.

پودر کروم ناخن سی سی ال مدل داستر 05

۱۱۰,۰۰۰ تومان

چگونه داستر ناخن را پاک کنیم؟

برای استفاده از این پودر آرایشی باید بدانید که روش پاک کردن داستر ناخن چیست. داستر را هم می‌توانید مانند ژلیش ناخن پاک کنید. روش پاک کردن داستر هم مانند ژلیش به نوع ناخنی که دیزاین کرده‌اید بستگی دارد.

اگر داستر را روی ناخن کاشته شده مالیده‌اید، باید برای پاک کردن آن از دستگاهی به نام سوهان ناخن برقی استفاده کنید. این دستگاه که به آن میکروموتور هم گفته می‌شود، یکی از لوازمی است که در کاشت ناخن کاربرد دارد. این دستگاه به شما کمک می‌کند تا ناخن‌های کاشته شده را بهتر سوهان بکشید و صاف کنید. برای پاک کردن داستر ناخن باید با استفاده از این دستگاه داستر را بتراشید. البته، استفاده از این دستگاه به تجربه و مهارت کافی نیاز دارد. بنابراین، بهتر است که برای پاک کردن داستر از روی ناخن‌های کاشته شده از یک ناخن‌کار باتجربه و حرفه‌ای کمک بخواهید.

گاهی اوقات، داستر ناخن روی ناخن‌های طبیعی مالیده شده است. در چنین شرایطی، برای پاک کردن داستر ناخن ۴ راه دارید. این راه‌ها عبارت‌اند از:

  • استفاده از ریمور ژل ناخن: ابتدا با استفاده از بافر تاپ ژل روی ناخن را به آرامی پاک کنید. سپس، روی ناخن‌ها ریمور ژل ناخن بمالید. سعی کنید این پاک‌کننده روی تمام سطح ناخن پخش شود. ۱۰ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا داستر نرم شود. در نهایت، با استفاده از عقب‌زن ناخن آن را از ناخن‌ها کاملا جدا کنید.
  • پد پاک‌کننده‌ی لاک ژل: استفاده از این پد بسیار ساده‌تر از ریمور ژل ناخن است. کافیست تاپ ژل را به روش قبلی از روی ناخن‌ها پاک کنید. سپس، پد پاک‌کننده‌ را روی ناخن‌ها بگذارید تا داستر کاملا نرم شود. حالا آن را با استفاده از عقب‌زن ناخن پاک کنید.
  • دستگاه ریمور ژل ناخن: این دستگاه از بخار آب و گرمای آن برای پاک کردن لاک ژلی استفاده می‌کند و داستر ناخن را هم می‌توانید با همین دستگاه پاک کنید. برای استفاده از این دستگاه باید ابتدا ناخن‌ها را به روش قبل با بافر آماده کنید. پس از آماده شدن دستگاه انگشت‌های خود را داخل سوراخ‌های آن ببرید و چند دقیقه صبر کنید تا داستر نرم شود. سپس، آن را با عقب‌زن از سطح ناخن جدا کنید. استفاده از این دستگاه هم به مهارت و تجربه نیاز دارد. بنابراین، بهتر است برای استفاده از این دستگاه از یک ناخن‌کار حرفه‌ای کمک بخواهید.
  • استفاده از فویل: برای پاک کردن داستر می‌توانید از فویل و ریمور هم استفاده کنید. برای شروع باید تاپ ژل را با استفاده از بافر از سطح ناخن‌ها پاک کنید. سپس، مقداری پنبه را به ریمور ژل ناخن آغشته کنید و روی ناخن‌ها قرار بدهید. حالا ناخن‌ها را با فویل آلومینیومی نازکی بپوشانید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا داستر ناخن کاملا نرم شود. حالا درست مانند روش‌های قبلی داستر ناخن را با عقب‌زن از سطح ناخن‌ها جدا کنید.
پودر داستر ناخن برن پرتی مدل 38755

کلام آخر

برای دیزاین ناخن و داشتن ناخن‌هایی براق و درخشان می‌توان از محصولات آرایشی مختلفی مانند شوگر، شیمر و داستر ناخن استفاده کرد. پودر داستر برخلاف سایر پودرهای آرایش ناخن هم برای ناخن‌های طبیعی و هم برای ناخن‌های کاشت کاربرد دارد. همین ویژگی هم باعث شده که این پودر آرایشی ناخن طرفداران بیشتری داشته باشد. برای استفاده از این پودر آرایشی باید بدانید که روش استفاده و پاک کردن داستر ناخن چیست. با انتخاب داستر ناخن باکیفیت و توجه به آنچه در این مقاله توضیح دادیم، می‌توانید ناخن‌هایی براق و درخشان داشته باشید. نکته‌ی مهمی که در استفاده از این پودر آرایشی نباید فراموش کنید این است که استفاده از داستر ناخن برای ناخن‌های کاشت به مهارت و تجربه‌ی کافی نیاز دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید از داستر برای براق کردن ناخن‌های کاشت استفاده کنید یا قصد پاک کردن آن از روی این ناخن‌ها را دارید، باید از یک ناخن‌کار حرفه‌ای و باتجربه کمک بگیرید. پاک کردن این پودر از ناخن‌های کاشت به تجربه‌ی کار با دستگاه سوهان ناخن برقی نیاز دارد.

منبع: nailsbysujata

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.