فهرست بستن

دادگاه هلند مادربزرگی را مجبور کرد عکس نوه‌اش را از فیسبوک حذف کند

دادگاه هلند مادربزرگی را مجبور کرد عکس نوه‌اش را از فیسبوک حذف کند

یکی از قاضی‌های هلندی در پرونده‌ی شکایت مادر هلندی از مادربزرگ فرزندش، به محکومیت مادربزرگ حکم داد. براساس رأی دادگاه هلند، این مادربزرگ ۱۰ روز کاری (تا آخر این هفته) فرصت دارد عکس‌های نوه‌ی خود (فرزند شاکی) را از فیسبوکش حذف کند. براساس قوانین بعد از پایان مهلت قانونی، این مادربزرگ روزی ۵۰ یورو و تا سقف هزار یورو به‌ازای هر روزی که عکس‌ها همچنان روی فیسبوکش باشند، جریمه‌ی نقدی خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

دادگاه هلند این رأی را براساس قوانین محافظت از داده‌های اتحادیه‌ی اروپا صادر کرده است. قاضی معتقد است این مادربزرگ قوانین مذکور را نقض کرده است. البته این قوانین معمولا در پرونده‌های اشخاص حقیقی کاربرد ندارند؛ اما قاضی این پرونده به‌دلیل درخواست مادر بچه از مادربزرگ او برای حذف عکس‌های فرزندش از فیسبوک، از این قوانین استفاده کرده است. مادر این فرزند در دادخواست ارائه‌شده به دادگاه اعلام کرده است عکس‌های منتشرشده از فرزندش روی فیسبوک، ممکن است دراختیار اشخاص مختلف و ناشناس قرار بگیرد.

براساس گزارش BBC در بخشی از این دادخواست اینطور آمده است: «در پلتفرم فیسبوک نمی‌توان احتمال دسترسی برخی افراد ناشناس به محتوای منتشرشده را در نظر نگرفت». 

دادگاه هلند روز ۱۳ مه به پیروزی مادر فرزند رأی داد و اعلام کرد مادربزرگ او باید تصاویر نوه‌ی خود را از فیسبوک حذف کند. 

براساس قوانین محافظت از داده‌های اتحادیه‌ی اروپا که از سال ۲۰۱۸ اعمال شده، شرکت‌هایی که اطلاعات شخصی افراد را جمع‌آوری می‌کنند، باید از این اشخاص اجازه بگیرند. از زمان اعمال این قوانین، ۱۱۴ میلیون یورو جریمه‌ی نقدی دریافت و بیشتر از ۱۶۰ هزار پرونده‌ی درز اطلاعات شخصی بررسی شده است.

Let’s block ads! (Why?)

بازدیدها: 1

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.