فهرست بستن

خودرو‌های برقی تایلند تا سال 2035 وارد بازار می‌شوند

جهان در حال حرکت به سمت اتومبیل‌های برقی است چرا که سوخت مورد استفاده ‌آن‌ها آلایندگی کمتر و نحوه تولید آسان‌تری دارند. هر سال افراد بیشتری به جای استفاده‌ از وسایل نقلیه بنزینی یا متداول، به استفاده از خودروهای برقی روی می‌آورند. بسیاری از دولت‌های سراسر جهان علاقه خود را برای این تغییر نشان داده‌اند. در این راستا، اخیرا دولت تایلند نیز از برنامه‌های خود برای فروش وسایل نقلیه برقی تا سال 2035 رونمایی کرده و امید زیادی برای انجام آن دارد. برای جزئیات بیشتر خودرو‌های برقی تایلند تا سال 2035 با ما همراه باشید.

برنامه دولت تایلند برای ساخت خودرو‌های برقی تایلند تا سال 2035

کاوین تنگسوپانیچ (عضو کمیته ملی انرژی تایلند) در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده: “ما می‌خواهیم در این موج انرژی‌های تجدیدپذیر حرکت کنیم و از قافله آن عقب نمانیم. به عقیده بنده اگر به موقع وارد این جریان شویم، می‌توانیم با تولید به موقع و تکنولوژی مناسب در بالاترین نقطه زنجیره این موضوع قرار بگیریم. در این مسیر هم راه زیادی در پیش داریم. برای مثال دولت تایلند باید برای تشویق شهروندان و ساکنان سرزمین خود برای شروع استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، مواردی مانند مشوق‌های مالیاتی، تغییر قوانین قدیمی و همچنین ایجاد و تولید زیرساخت‌های اساسی این حرکت را بر عهده بگیرد. اگر چنین نقشه‌هایی طراحی و پیاده سازی نشود، تغییر طبیعی رفتار مردم چندین دهه طول خواهد کشید.

اینکه آیا کشور و دولت تایلند قادر به رسیدن این هدف بلند پروازانه خود هستند یا خیر را فقط زمان مشخص می‌کند اما همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، تایلند در این جاه طلبی و بلند پروازی تنها نیست. پیش از این ما از کشورهایی مانند انگلیس و نروژ هم شنیده‌ایم که برنامه‌های طولانی مدتی برای استفاده از وسایل نقلیه برقی دارند. تمامی کشورها در تلاشند تا از این قافله عقب نمانند و وابستگی خود را به نفت و بنزین کاهش دهند. باید دید که کشور ما در کجای این راه قرار دارد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *