خرید GlobalFoundries توسط اینتل تکذیب شد

طی روزهای اخیر شاهد انتشار شایعاتی مبنی بر احتمال خرید GlobalFoundries از سوی اینتل بودیم اما حالا به نظر می‌رسد غول آبی چنین قصدی نداشته باشد. گلوبال فاندریز چهارمین سازنده بزرگ تراشه در دنیا است.

با وجود همه شایعات مطرح شده، مدیرعامل GlobalFoundries در گفتگو با خبرگزاری بلومبرگ تاکید کرد هیچ رایزنی برای خرید این کمپانی توسط اینتل در جریان نیست. به این ترتیب به نظر نمی‌رسد دست کم در این مقطع اینتل به دنبال خرید یکی بزرگ‌ترین سازندگان تراشه دنیا باشد. شایعات مبلغ 30 میلیارد دلار را برای چنین خرید بزرگی مطرح کرده بودند.

بر اساس اطلاعات موجود، GlobalFoundries از نظر حجم گردش مالی چهارمین سازنده بزرگ تراشه در دنیا است. TSMC بزرگ‌ترین سازنده تراشه دنیا، سامسونگ دومین آنها و UMC سومین سازنده بزرگ تراشه است.

2021-07-21-image-4-j.jpg

در یک مقطع GlobalFoundries در تلاش برای ارائه فناوری‌های ساخت تراشه جدید زودتر از رقبای خود اما در این کار شکست خورد و پول زیادی از دست داد. در عوض GlobalFoundries به تولید تراشه با استفاده از فناوری‌های ساخت نسبتاً قدیمی‌تر می‌پردازد که در شرایط به وجود آمده و کمبود جهانی تراشه، یک حرکت زیرکانه است.

هرچند GlobalFoundries شایعات اخیر را تکذیب کرده است، اما پول حرف اول را می زند و بعید نیست یک پیشنهاد وسوسه کننده بتواند اوضاع را به گونه دیگری رقم بزند. اینتل خطوط تولید تراشه اختصاصی خود را دارد اما GlobalFoundries می‌تواند یک فرصت بی نظیر برای این غول دنیای پردازنده‌ها باشد.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *