فهرست بستن

خریدهای سنگین گیمرها به رقمی خیره کننده در سال 2020 رسید

سال 2020 را می‌توان یک سال بسیار متفاوت برای جهان دانست. آمار خرید گیمرها در این سال بسیار جالب توجه، متفاوت و خیره کننده بوده است؛ آمارهایی که به نظر گیمرهای ایرانی سهم چندانی از آن ندارند!

سال 2020 شاهد شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان بودیم؛ تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان به ناچار زمان زیادی را در منازل صرف کردند که بدون شک گیمرها نیز از جمله آنها بودند. همچنین بازی‌های کامپیوتری به عنوان یکی از برجسته‌ترین سرگرمی‌ها در سراسر جهان مد نظر قرار گرفت. بدین ترتیب شاهد رونق گرفتن بازار سخت افزارهای مخصوص بازی و تجهیزات جانبی مرتبط با گیمرها بودیم.

گروه NPD به تازگی گزارشی را در زمینه خرید گیمرها در سال 2020 منتشر کرده است؛ این خرید شامل سخت افزارهای مخصوص بازی و تجهیزات جانبی است. طبق گزارش NPD، گیمرها در سال 2020 تا 62 درصد بیشتر از سال 2019 برای خرید سیستم و تجهیزات گیمینگ هزینه کرده‌اند. کل هزینه صرف شده در این راستا، بیش از 4.5 میلیارد دلار بوده است. این مقدار 62 درصد بیشتر از سال 2019 بوده و جالب است بدانید که دو برابر بیشتر از سال 2017 است.

3060ti-5.jpg

از سوی دیگر، هزینه‌های صرف شده برای خرید نسخه‌های دیجیتال برای بازی‌ها نیز به نسبت سال 2019، تا 19 درصد افزایش یافته است. در بین تجهیزات جانبی و خارج از کیس، هدست، مانیتور و صفحه کلیدهای مخصوص بازی در بالاترین رده این جدول قرار دارند. درآمد حاصل از فروش تجهیزات جانبی مخصوص بازی در سال 2020 تا 81 درصد افزایش یافت که رقمی خیره کننده است.

curved-7.jpg

سال 2020 برای بخش تجهیزات جانبی و سخت افزارهای گیمینگ، رشدی بزرگ را به همراه داشت؛ رشدی که برای چند سال متوالی به دست می‌آید، تنها در عرض یک سال اتفاق افتاد. پیش‌بینی می‌شود که در سال 2021 نیز شاهد رشد 3 درصدی برای این بخش باشیم. افزون بر تمام این موارد، مدت زمانی که کاربران و گیمرها مشغول بازی با کامپیوترهای شخصی هستند نیز تا 14 درصد افزایش یافته است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *