فهرست بستن

خروج توشیبا از بازار کامپیوترهای شخصی – شارپ Dynabook را صاحب شد

در میان برندهای بزرگ دنیای تکنولوژی، توشیبا جز مواردی است که می‌توان گفت همه مردم با آن خاطره دارند. کمپانی بزرگ ژاپنی اولین سازنده ای بود که در سال 1985، لپ‌تاپ را وارد بازار کامپیوترهای شخصی کرد که با مدل T1100 شناخته میشد. چندین دهه از آن زمان گذشته است و حالا با خروج توشیبا از بازار کامپیوترهای شخصی در حالی که نقش مهمی در زمینه پردازش موبایل انجام می‌دهد، نقش این برند پرسابقه در دنیای فعلی تکنولوژی کمرنگ‌تر شده است. در سال 2018 بخش تجارت کامپیوترهای شخصی توشیبا سقوط قابل توجهی داشت که باعث شد 80.1 درصد از این بخش از کمپانی ژاپنی به کمپانی شارپ واگذار شود.

شارپ که حالا زیر سایه فاکس‌کان مشغول تولید است، از قدرت خود که صاحب اکثریت سهام بخش PC توشیبا است برای ورود مجدد به این بازار استفاده کرد. در بخش فروش، شارپ تقریبا تمامی محصولات توشیبا، برندها، فناوری‌ها و دیگر دستاوردهایی که بخشی از Toshiba Client Solutions Group بودند را از آن خود کرد. سپس این کمپانی به سراغ برند Dynabook توشیبا رفت و کمپانی ژاپنی 19.9 درصد از سهام خود را حفظ کرد. حالا بعد از گذشت بالغ بر دو سال، توشیبا همین مقدار سهم باقی مانده را نیز به شارپ واگذار کرده است تا شارپ رسما کل Dynabook را از آن خود کرده باشد.

فروش بخش تجارت کامپیوترهای شخصی توشیبا در سال 2018، زمانی که این کمپانی برای رقابت در بازار به مشکلات متعددی برخورد کلید خورد. همچنین این کمپانی مجبور شد تجارت تراشه های NAND خود را نیز که با عنوان Toshiba Memory Corporation بود، تدریجا به Kioxia تغییر دهد. همچنین توشیبا قسمت تولید تلویزیون خود را نیز به شرکت هایسنس واگذار کرد و Westinghouse Electric را نیز به Brookfield Business Partners به فروش رساند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *