خداحافظی با کلاهبرداری تلفنی با دکمه Lookup برنامه تلفن گوگل

phone scaled

تماس‌‌های ناخواسته همیشه آزاردهنده هستند و تماس‌های کلاهبرداری به نگرانی اصلی بسیاری از کاربران تبدیل شده‌اند. در حالی که برنامه تلفن گوگل قبلاً برخی از ویژگی‌های شناسه تماس‌گیرنده را ارائه می‌کرد، اکنون یک دکمه جدید «Lookup» اضافه کرده است تا شناسایی تماس‌گیرندگان ناشناس را آسان‌تر کند.

در حال حاضر، وقتی با یک شماره ناشناس روبرو می‌شوید، باید تصمیم بگیرید که آیا به آن پاسخ دهید یا خیر و از آن طرف هم با خطر از‌دست‌دادن یک تماس مهم مواجه هستید. اگر تصمیم گرفتید پاسخ ندهید، ممکن است از کپی دستی شماره در گوگ یا دایرکتوری‌های تلفن مانند Truecaller استفاده کنید تا ببینید آیا اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌گیرد یا خیر.

عملکرد دکمه «Lookup» برنامه تلفن گوگل

نتایج Lookup می‌تواند بسته به فعالیت شماره متفاوت باشد. در حالت ایده‌آل، برای تماس‌های کلاهبرداری، جستجو باید نوع کلاهبرداری انجام‌شده را نشان دهد. این تأییدیه می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا به تماس پاسخ دهید یا خیر و در صورت کلاهبرداری، می‌توانید شماره را گزارش کنید.

حتی اگر دکمه «جستجو» پاسخ‌های قطعی ارائه نکند، باز هم می‌تواند مفید باشد. در مواردی که تماس‌گیرنده کلاهبردار نیست و شما تماس را دریافت نکرده‌اید، او می‌تواند پیام صوتی برای شما بگذارد تا بعداً به آن گوش دهید و برای تماس‌های غیرضروری نیز امکان پیگیری با پیام متنی وجود دارد.

ویژگی Lookup برنامه تلفن گوگل در ابتدا در کنار ویژگی‌های ژوئن برای دستگاه‌های پیکسل معرفی‌ شد. با این حال، به نظر می‌رسد که این به‌روزرسانی قرار است به‌طور مستقل منتشر شود. این بدان معناست که ممکن است این ویژگی‌ در همه دستگاه‌ها، حتی دستگاه‌هایی که به‌روزرسانی پیکسل را دریافت کرده‌اند، با تأخیر ظاهر شود.

خبر خوب این است که به نظر می‌رسد دکمه Lookup نیازی به فعال‌سازی کاربر ندارد. این ویژگی در آینده نه‌چندان دور به برنامه تلفن اضافه می‌شود. بنابراین فعلا فقط باید منتظر این ویژگی جدید باشیم تا بتوانیم از اطلاعات اضافی که هنگام برخورد با تماس‌گیرندگان ناشناس ارائه می‌کند، استفاده کنیم.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.