فهرست بستن

حمله ویروسی به کارخانه های TSMC ؛ آیا عرضه آیفون به تعویق می‌افتد؟

حمله ویروسی به کارخانه های TSMC فعالیت‌های شرکت و برخی از خطوط تولید چیپست را متوقف کرد. اما آیا این حملات، معرفی و عرضه آیفون های جدید اپل را به تاخیر می‌اندازند؟

TSMC بزرگترین تولیدکننده تراشه‌های نیمه هادی در جهان محسوب شده و مسئولیت تامین سخت افزار مورد نیاز شرکت‌های مختلفی همچون انویدیا، اپل، کوالکام و ADM را بر عهده دارد. هرچند، مطابق با گزارش بلومبرگ، اخیرا یک ویروس کامپیوتری به سیستم‌های اصلی شرکت ضربه زده و موجب متوقف شدن فعالیت برخی از خطوط تولید چیپست‌ها شده است.

TSMC در گفتگو با بلومبرگ از آلوده شدن «تعدادی از ابزار ساخت» خود خبر داده و ظاهرا درجه آلوده شدن سیستم‌ها از کارخانه به کارخانه متفاوت است. هم‌اکنون برخی از کارخانه‌ها فعالیت خود را از سر گرفته‌اند و برخی دیگر هم از فردا به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد. در همین حال، مدیران می‌گویند کارخانه های TSMC توسط یک هکر آلوده نشده است.

“Lora Ho”، مدیر ارشد مالی TSMC به بلومبرگ اعلام کرده است که شرکت، در گذشته نیز تحت حمله ویروس‌ها بوده، ولی «این نخستین باری است که خطوط تولید آنها آلوده می‌شود.» هرچند، او جزئیات مربوط به میزان درآمد از دست رفته را اعلام نکرده است و ما هنوز نمی‌دانیم که این حمله به خطوط تولید تراشه‌های مخصوص گوشی های آینده اپل آسیبی رسانده است یا نه.

وقفه در فعالیت خطوط تولید TSMC در زمانی حیاتی برای شرکت اتفاق افتاده است چرا که شرکت‌های مختلف، خود را برای معرفی محصولات جدید در پاییز آماده می‌کنند. از می، تولید چیپ A12 اپل که قدرت‌بخش آیفون های امسال خواهد بود، توسط TSMC آغاز شده است و انتظار می‌رود A12 به عنوان نخستین تراشه با فناوری ساخت ۷ نانومتری، کوچکتر، سریع‌تر و بهینه‌تر باشد.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.