حمایت جو بایدن از نظارت SEC در دارایی های رمزنگاری

HBSJ2NNJONLZVBH77YIJRLED6Y

جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات متحده روز جمعه اقدام کنگره را که به دنبال لغو بخشنامه حسابداری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در خصوص دارایی‌های رمزنگاری بود، وتو کرد.

به گزارش سرویس سیاسی رسانه اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وتو در پاسخ به قطعنامه‌ای بود که از سوی جمهوری‌خواهان در کنگره و بر اساس قانون بازبینی کنگره (Congressional Review Act) پیشنهاد شده بود و هدف آن لغو دستورالعمل‌های حسابداری جدید SEC برای دارایی‌های رمزنگاری شده بود.

در بیانیه‌ای که کاخ سفید منتشر کرد، بایدن اظهار داشت: “این قطعنامه جمهوری‌خواهان که به موجب قانون بازبینی کنگره ارائه شده است، به طور نامناسبی توانایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برای تعیین محافظ‌های مناسب و رسیدگی به مسائل آینده محدود می‌کند. این اقدام نه تنها نقش نظارتی SEC را تضعیف می‌کند، بلکه می‌تواند باعث بی‌ثباتی در بازارهای مالی و کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران شود.”

بایدن تأکید کرد که این وتو برای حفظ استقلال SEC و اطمینان از توانایی آن در تنظیم مقررات و ارائه راهنمایی‌های لازم برای بازارهای مالی، به ویژه در زمینه دارایی‌های رمزنگاری شده، ضروری است. او همچنین اضافه کرد که دولتش متعهد به حمایت از نوآوری و پیشرفت فناوری‌های مالی است، اما این حمایت نباید به قیمت کاهش نظارت و محافظت از سرمایه‌گذاران تمام شود.

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.