حمایت جمعی از فعالان تعلیم و تربیت ایران اسلامی از جناب آقای دکتر جلیلی

1116171207340

ما بر این باوریم که مسأله اول نظام اسلامی، تعلیم و تربیت است و هیچ چیز در دراز مدت به اندازه آن اهمیت ندارد؛ چرا که اساساً غایت و فلسفه وجودی حکومت اسلامی، تحول و تکامل انسان است. از طرف دیگر، می‌دانیم این دستگاه عظیم، سنگ بنای آینده کشور است. آموزش و پرورش خط‌مقدم نبرد فرهنگی و سنگر مبارزه با کفر و ظلم و استکبار و موجد هویت نسل آینده و کانون اصلی تربیت نیروی انسانی کشور است. از این‌رو، نمی‌توان این دستگاه را در عرض سایر دستگاه‌های کشور در نظر گرفت و هیچ جهشی در جامعه رخ نمی‌دهد، مگر اینکه دستگاه تعلیم و تربیت در آن نقش اساسی داشته باشد.

در حال حاضر اما کارکرد دستگاه تربیت رسمی کشور، با وجود تمام تلاش‌های سال‌های پس از انقلاب اسلامی و به ویژه زحمات بی‌وقفه و صادقانه شهید جمهور حضرت آیت الله رییسی، شایسته نظام اسلامی ما نیست. مسائل گوناگون از قبیل عدالت آموزشی، وضعیت معیشت و منزلت معلمان، و کیفیت پایین آموزش از جمله مواردی هستند که موجب به روزمرگی افتادن دستگاه آموزش و پرورش شده و به تبع آن، توانایی تربیت انسان مطلوب تراز انقلاب اسلامی را از دست داده است. همچنین نگرانی خود را از بازگشت به دورانی که خانواده‌ها نگران تعلیم و تربیت فرزندان، معلمان نگران معیشت و کرامت خود در جامعه و متخصصین ‌نگران اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس بودند، اظهار می‌داریم.

حضور فعالان تعلیم و تربیت در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری نشان داد که جامعه فرهنگیان نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و آینده فرزندان ایران اسلامی بی‌تفاوت نیستند و علی‌رغم فعالیت گسترده معاندان برای عدم مشارکت مردم، جامعه تعلیم و تربیت، نه تنها با حضور پای صندوق‌های رأی بلکه با تبیین ضرورت مشارکت حداکثری و انتخاب نامزد اصلح توطئه‌های دشمنان ایران اسلامی را خنثی کردند.

اکنون ما جمعی از اساتید، پژوهشگران، اندیشمندان، مدیران و فعالان تعلیم و تربیت مسرور از آنیم که فرصتی فراهم آمده است تا با رأی خود کشور را به شخصیتی از خانواده فرهنگیان که به اخلاص، فرهیختگی، پاکدستی، فسادستیزی، اندیشه‌ورزی، مردم‌داری، جانبداری از علم و فرهنگ همپای آیت الله رییسی است، بسپاریم. کسی که در سال‌های اخیر ثابت‌کرده برای آبادی و سربلندی ایران اسلامی و حل مسائل آن برنامه‌ریزی کرده و آماده اجرای برنامه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله تعلیم و تربیت است. امضا کنندگاه این بیانیه، بدینوسیله حمایت خود را از جناب آقای دکتر سعید جلیلی، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۳ اعلام نمایند. امید است با انتخاب ایشان به عنوان رئیس جمهوری ایران اسلامی، گام بلندی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ایجاد عدالت آموزشی، افزایش منزلت و شأن معلمان و مدیران و افزایش کیفیت مدارس دولتی برداشته شود.

Adblock test (Why?)

اینجا امضا کنید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.