فهرست بستن

حسگرهای دوربین RGBW عکاسی با گوشی را دگرگون می‌کنند

در یک خبر نوید بخش برای علاقه‌مندان به عکاسی با گوشی موبایل، vivo خبر از توسعه یک حسگر دوربین جدید با فیلتر رنگی RGBW داد که ادعا می‌کند قادر است 200 درصد نور بیشتری را ثبت کند. این حسگر می‌تواند کیفیت عکس‌های موبایل را دگرگون کند.

روزگاری سونی از فیلتر رنگی RGBW در برخی گوشی‌های Xperia خود استفاده کرد که قادر به ثبت نور بیشتری نسبت به دوربین‌های RGB رایج بودند. با این حال حسگرهای دوربین RGBW یک مشکل بزرگ داشتند و آن کاهش وضوح تصویر بود، مشکلی که حالا الگوریتم‌های پیشرفته پردازنده‌های قدرتمند امروزی قادر به رفع آن هستند. بنابراین شرایط برای به‌کارگیری دوربین‌های RGBW در گوشی‌های موبایل فراهم به نظر می‌رسد.

879.jpg

جالب اینکه ویوو ادعا می‌کند حسگر دوربین RGBW این کمپانی قادر است 60 درصد نور بیشتری را نسبت به حسگرهای RYYB هواوی ثبت کند و در عین حال مشکل به هم ریختگی رنگ حسگرهای RYYB را ندارد. ویوو می‌گوید یک سال بر روی توسعه حسگرهای RGBW جدید کار کرده است و حالا آماده استفاده گسترده هستند.

طبق اعلام vivo، گوشی‌های مجهز به حسگرهای دوربین RGBW در دست توسعه هستند و سال آینده روانه بازار می‌شوند. با چنین گوشی‌هایی می‌توان عکس‌های باکیفیت‌تر با جزئیات بیشتر و روشنایی بهتر گرفت. همچنین این دوربین‌ها در نور کم و شب قادر به گرفتن عکس‌های بهتری خواهند بود.

هم زمان با معرفی حسگر دوربین جدید RGBW، ویوو خبر از همکاری با نشنال جئوگرافیک برای ایجاد و اهدای جوایز عکاسی با گوشی +Vision داده است. سازندگان گوشی می‌توانند عکس‌های گرفته شده با محصولات خود را برای نشنال جئوگرافیک بفرستند و بر سر کسب جایزه رقابت کنند. جزئیات بیشتر درباره جوایز عکاسی +Vision به زودی بر روی وب سایت ویوو و نشنال جئوگرافیک قرار خواهد گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *