حذف مدافع قهرمانی از یورو ۲۰۲۴؛ سوئیسی‌ها با شکست ایتالیا شگفتی آفریدند

مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا (Euro 2024) روز شنبه ۲۹ ژوئن در ساعت ۱۸ به وقت اروپای مرکزی (۱۹:۳۰ به وقت ایران) با دیدار سوئیس و ایتالیا آغاز شد و سرخ‌پوشان سوئیس توانستند با دو گل ایتالیا، مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را در برلین، پایتخت آلمان پشت سر بگذارند.

نخستین گل سرخپوشان در دقیقه ۳۶ در اثر اشتباه مدافعان ایتالیایی رغم خورد. امبولو با نفوذ از سمت چپ زمین توپ را برای رمو فرویلر، هافبک ۳۲ ساله سوئیسی فرستاد و او نیز در میان سه مدافع ایتالیا توپ را در دروازه جان‌لوئیجی دوناروما قرار داد.

دروازه ایتالیا در نیمه نخست آماج حملات سوئیسی‌ها قرار گرفت و خبری از دفاع نفوذ‌ناپذیر مشهور لاجوردی‌پوشان نبود.

در دقیقه نخست وقت‌های اضافه نیمه اول، شلیک مستقیم زکی امدونی، هافبک تهاجمی سوئیس پس از برخورد به تیرک دروازه ایتالیا به بدن جان‌لوئیجی دوناروما برخورد کرد و به کرنر رفت. این کرنر حاصلی نداشت و نیمه نخست با همان نتیجه ۱ بر صفر به سود سرخ‌پوشان سوئیسی به پایان رسید.

سوئیسی‌ها که نیمه اول را با برد مقابل مدافع عنوان قهرمانی پشت سر گذاشتند، با روحیه سرشار خود از همان ابتدای نیمه دوم حملات به دروازه ایتالیا را آغاز کردند و در دقیقه نخست نیمه دوم موفق به گشودن دوباره دروازه دوناروما شدند.

بازیکنان سوئیس از جناح چپ حرکتی را اغاز کردند، روبن وارگاس نیز خود را به آن‌ها رساند و با یک شلیک تماشایی گل دوم سرخ پوشان را به ثمر رساند.

در این بازی برتری تقریبا اکثرا نصیب بازیکنان سوئیس بود آن‌ها در مجموع ۱۶ شوت را روانه دروازه ایتالیا کردند که چهارتای آن‌ها در چارچوب بود. لاجوردی پوشان در عوض ۹ شوت را روانه دروازه سوئیسی‌ها کردند که تنها یکی از آن‌ها در چارچوب قرار داشت.

ایتالیا از دقیقه ۶۶ بازی برای جبران گل‌های خورده فشار را بر دروازه سوئیس افزود. با این‌حال هرچه زد به در بسته خورد.

پاس عمقی فاجولی در دقیقه ۷۴ در محوطه جریمه سوئیس به متئو رتگی رسید و او نیز توپ را با ضربه سر در اختیار جانلوکا اسکاماکا گذاشت. اما او با ضربه سر توپ را به تیرک دروازه سوئیس کوباند و حمله بی‌ثمر ماند.

فشار بازیکنان ایتالیا در نهایت بی‌حاصل بود و بازی با همان نتیجه ۲ بر صفر به سود سوئیس پایان یافت تا ایتالیا به عنوان مدافع قهرمانی از رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ حذف شود.

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.