فهرست بستن

حتی مارک زاکربرگ هم در پیام‌رسان سیگنال حضور دارد

حتی مارک زاکربرگ هم در پیام‌رسان سیگنال حضور دارد

چند روز پیش، در گزارشی نگران‌کننده اعلام شد اطلاعات شخصی ۵۳۳ میلیون نفر از کاربران فیسبوک، ازجمله شماره‌موبایل آنان فاش شده است. گفته می‌شود احتمالا این حجم عظیم از داده‌ها سال ۲۰۱۹ ازطریق آسیب‌پذیری‌ای در پلتفرم فیسبوک استخراج شده‌اند که البته اکنون رفع شده است.

طبق اعلام Android Authority، در حادثه‌ی اخیر شماره‌‌موبایل مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، هم فاش شده است. دیو واکر، از محققان امنیتی، از شماره‌ی زاکربرگ استفاده کرده و متوجه شده است که مدیرعامل فیسبوک نیز حسابی کاربری در پیام‌رسان سیگنال دارد. واکر اسکرین‌شاتی نیز در توییتر منتشر کرد تا حساب کاربری منتسب به مارک زاکربرگ در سیگنال را نشان دهد. 

اسکرین شات توییتر حساب کاربری مارک زاکربرگ در سیگنال

مقاله‌های مرتبط:

احتمال دارد مدیرعامل فیسبوک صرفا برای فهمیدن قابلیت‌های سیگنال و نگاهی کلی به این سرویس به‌عنوان یکی از رقبای فیسبوک مسنجر و واتساپ حساب کاربری درست کرده باشد. اسکرین‌شات بالا لزوما بدین‌معنی نیست که زاکربرگ از سیگنال برای اهداف پیام‌رسانی استفاده می‌کند. در همین حین، برخی کاربران می‌گویند زاکربرگ از سیگنال بسیار استفاده می‌کند؛ زیرا قابلیت‌های حریم خصوصی و ویژگی‌ها و طراحی این اپلیکیشن را ترجیح می‌دهد. واکر می‌گوید حساب کاربری مذکور از روز ۵ آوریل ۲۰۲۱ (۱۶ فروردین ۱۴۰۰) بسته شده است.

به‌گفته‌ی این محقق امنیتی، زاکربرگ در تلگرام حساب کاربری ندارد؛ البته تلگرام به کاربر امکان می‌دهد از پیدا‌شدن حساب کاربری‌اش از‌طریق شماره‌موبایل جلوگیری کند؛ پس شاید زاکربرگ این قابلیت را فعال کرده باشد. Android Authority می‌‌گوید برای کسب جزئیات بیشتر با فیسبوک ارتباط برقرار کرده و نماینده‌ی این شرکت در بیانیه‌ای گفته است: «این موضوعی نیست که بتوانیم درباره‌اش نظر بدهیم و هیچ‌چیز دیگری نمی‌توانیم اضافه کنیم.»

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *