فهرست بستن

حالت پنهان اندروید 12 – کنترل یک دستی

نمایشگرهای تلفن ما بسیار بزرگ هستند و این برای تماشای فیلم یا انجام بازی‌ها چیز بدی نیست، اما راحتی استفاده از آن هنگامی کار با یک درد بزرگی است. حال برای رفع این مشکل، برخی از سازندگان گوشی‌های هوشمند گزینه‌هایی را در رابط کاربری اندروید خود گنجانده‌اند که درنسخه بومی دیده نشده است. برای جزئیات بیشتر حالت پنهان اندروید 12 با ما همراه باشید.

داستان حالت پنهان اندروید 12 از چه قرار است؟

آنطور که در پیش نمایش نسخه توسعه دهنده Android 12 دیده شده، به نظر می‌رسد که گوگل عملکردی را مخفی کرده که می‌تواند حالت یک دست را فعال کند. در حال حاضر، گوگل این ویژگی را “Silky home” می‌نامد و وقتی فعال می‌شود، رابط کاربری را به پایین صفحه هل می‌دهد تا با یک دست در دسترس باشد. میشاال رحمان این موضوع را در هنگام بررسی XDA کشف کرد و طراحی جدید هنگام حرکت به پایین، عناصر UI را به انگشت شست کاربر نزدیک‌تر می‌کند. پس از فعال کردن آن، اندازه قلم هدر برنامه افزایش یافته و فضای سفید خالی به سمت بالای صفحه حرکت می‌کند و دسترسی به عناصر UI در بالای صفحه را آسان می‌کند. اما هنگام پایین رفتن به صفحه، اندازه قلم هدر برنامه به حالت عادی برمی‌گردد.

حالت پنهان اندروید 12 – کنترل یک دستی 01

 ایده پشت این کار این است که کاربران به راحتی به عناصر مختلف رابط کاربری با استفاده از یک دست دسترسی پیدا کنند. البته هنوز ما مطمئن نیستیم که این حالت علاوه بر فشرده کردن عناصر رابط کاربری در پایین صفحه چه کار دیگری انجام می‌دهد. ظاهرا این طراحی تنظیمات پنهان سیستم از One UI سامسونگ الهام گرفته شده است، که نشان می‌دهد گوگل به زبان طراحی سامسونگ ایمان دارد و به حق نیز چنین است. زیر نحوه عملکرد آن بسیار شبیه به سامسونگ است.

حالت پنهان اندروید 12 – کنترل یک دستی 02

قبل از اینکه هیجان زده شویم، باید در نظر داشته باشیم که گوگل سابقه اضافه کردن بسیاری از ویژگی‌ها در پیش نمایش‌های توسعه دهنده را دارد، اما بعداً آنها را حذف می‌کند. از طرف دیگر این ویژگی به طور پیش فرض در دسترس نیست، که نشان می‌دهد گوگل به احتمال زیاد یا آن را تغییر می‌دهد یا آن را به طور کلی حذف کند.

نظر شما درباره حالت پنهان اندروید 12 چیست؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *