فهرست بستن

حالا می‌توانید از قابلیت RTX Voice بر روی کارت‌های گرافیک GTX انویدیا استفاده کنید

اگر به یاد داشته باشید سال قبل انویدیا قابلیت RTX Voice را برای پردازنده‌های گرافیکی RTX خود معرفی کرد که از فناوری هوش مصنوعی برای حذف نویز استفاده می‌کند. بعدتر انحصار این فناوری توسط خود کاربران شکسته شد و امکان استفاده از آن بر روی محصولات قدیمی‌تر فراهم شد اما حالا انویدیا خود قابلیت RTX Voice را به پردازنده‌های گرافیکی GTX آورده است.

انویدیا در زمان معرفی RTX Voice مدعی بود این فناوری از قابلیت‌های هوش مصنوعی پردازنده‌های گرافیکی RTX استفاده می‌کند و ذهن همگان را به سمت وجود هسته‌های Tensor در پردازنده‌های گرافیکی گران قیمت خود دارد.

اما خیلی زود شاهد انتشار مادهای غیر رسمی برای استفاده از قابلیت RTX Voice بر روی پردازنده‌های گرافیکی قدیمی‌تر و حتی GTX بودیم که نشان می‌دهد این قابلیت از همان هسته‌های CUDA استفاده می‌کند و دلیل فنی برای ارائه انحصاری بر روی سری RTX وجود ندارد.

4ZQ6fDASJgtDoJvf.jpg

ظاهراً انویدیا تصمیم گرفته خود پشتیبانی از برنامه RTX Voice را به کارت‌های گرافیک غیر RTX بیاورد و حالا حتی بر روی پردازنده‌های گرافیکی سری 600 هم قابل استفاده است. در صورتی که پردازنده گرافیکی مورد استفاده شما توسط درایور نگارش 410.18 پشتیبانی می‌شود، امکان استفاده از RTX Voice را دارید.

قابلیت RTX Voice از هوش مصنوعی برای حذف یا کاهش نویز میکروفن کاربران و گیمرها استفاده می‌کند که نتیجه بسیار مطلوبی هم دارد. شاید حالا بهتر باشد انویدیا نام RTX Voice را به GeForce Voice تغییر دهد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *