جهانپور: ایجاد خاصیت آهنربایی در افراد به واکسن کرونا ارتباطی ندارد

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در صفحه توییتری خود اعلام کرد ایجاد خاصیت آهنربایی در افراد به واکسن کرونا ارتباطی ندارد.

طی روزهای گذشته در فضای مجازی تصاویر و ویدیوهایی در خصوص ایجاد خاصیت آهن‌ربایی در بدن دریافت‌کنندگان واکسن کرونا منتشر شده که حواشی زیادی را به همراه داشت و شایعه‌هایی در خصوص اینکه این واکسن‌ها از آهن یا چیپ ساخته شدند نیز به وجود آمد. اما بلافاصله مسئولان مربوطه اعلام کردند ایجاد خاصیت آهنربایی در محل تزریق واکسن کذب است. در همین راستا رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت نیز در صفحه توییتری خود اعلام کرد ایجاد خاصیت آهن ربایی در افراد به واکسن کرونا ارتباطی ندارد.

خاصیت آهنربایی

خاصیت آهنربایی

ارتباطی بین واکسن کرونا و ایجاد خاصیت آهنربایی نیست

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با انتشار چند پیام در صفحه توییتری خود به این شایعه‌ها واکنش نشان داد و با اعلام اینکه ایجاد خاصیت آهنربایی در افراد به واکسن کرونا ارتباطی ندارد گفت:

بدن برخی افراد می‌تواند کم و بیش فلزات به ویژه آهن را به خود جذب کند و این موضوع هیچ ربطی به واکسن ندارد. هیچ نکته منفی یا توانایی مثبتی هم محسوب نمی‌شود. خطایی که یوتیوب و برخی شبکه‌های مجازی انجام دادند حذف این تصاویر در ماه‌های اخیر بود. یقینا واکسن شاهراه رهایی از کروناست!

این موضوع ناشایع نیست، ممکن است حتی خود شما هم چنین باشید بدون اینکه ارتباطی به واکسن زدن شما داشته باشد. ممکن است برخی از این تصاویر فیک باشد ولی این قاعده عام نیست، چه واکسن زده باشید از هر نوعی، چه نزده باشید این موضوع ممکن است در مورد شما یا برخی اطرافیان صادق باشد. واکسن بزنید.

چنان که بسیاری از کسانی که واکسن کرونا زده‌اند چنین موردی را ندارند و اما چه بسیار که واکسن نزده‌اند و چنین‌اند. فایزر و مدرنا و آسترزنکا و سینوفارم و اسپوتنیک هم ندارد. اراجیفی هم که می‌شنوید زاییده اذهان بیمار و مالیخولیایی است. راه نجات بشر از کرونا و مکافات آن واکسن است.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *