فهرست بستن

جزییات و تغییرات Career Mode بازی فیفا 20

Career Mode تا چند سال پیش یکی از محبوب‌ترین حالت‌های بازی در سری فیفا به‌حساب می‌آمد که بازیکنان در آن می‌توانستند باشگاه دلخواه خودشان را انتخاب و به‌عنوان یک مربی در آن مشغول فعالیت شوند و حتی نیم‌نگاهی هم به جنبه‌های مدیریتی مختلفی از جمله نقل و انتقالات داشته باشند. بااین‌حال بنا به دلایل مختلفی که قبلا مفصل در مقاله‌ای به بررسی آن‌ها پرداختیم، این حالت در نسخه‌های اخیر بازی اهمیتش را برای EA از دست داد و به‌نوعی می‌توان گفت که هر سال با کم‌ترین تغییر ممکن در بازی قرار می‌گرفت و سازندگان حتی زحمت این را که مشکلات و باگ‌های آن را رفع کنند به خود نمی‌دانند! اما به نظر می‌رسد که اعتراض‌های طرفداران به این شرایط، باعث شده تا سازندگان امسال اهمیت بیش‌تری با حالت کریر بازی بدهند و امروز اطلاعاتی از تغییرات و ویژگی‌های جدید این بخش در فیفا 20 منتشر شده است که اطلاعات امیدوارکننده‌ای بین آن‌ها به چشم می‌خورند. هرچند که هنوز هم برای قضاوت درست در این مورد باید منتظر انتشار بازی باشیم، اما قبل از آن بد نیست مروری به ویژگی‌های این بخش داشته باشیم. 

فیفا 20 / بازی FIFA 20

اضافه شدن کنفرانس‌های خبری و امکان صحبت با بازیکنان

تغییرات بخش کریر بازی بیشتر مربوط‌به زمانی خواهند بود که در این بخش نقش یک مربی را برعهده بگیرید و اضافه شدن کنفرانس‌های خبری و همینطور امکان صحبت با بازیکنان بخشی از این ویژگی‌ها هستند که حتی به‌نوعی در خلال آن‌ها شاهد روایت داستان‌های مختلفی هم خواهیم بود؛ داستان‌هایی که نه به شکل از پیش برنامه‌ریزی‌شده بلکه باتوجه‌به پیشرفت هر بازیکن و اتفاقات مختلفی که برای وی رخ می‌دهند شکل می‌گیرند. جدا از این قبل و بعد هر بازی، شاهد کنفرانس‌های خبری خواهید بود که در آن خبرنگاران ممکن است سوالات مختلفی را براساس شرایط فعلی تیم شما، نتیجه‌ای که در یک بازی به‌خصوص حاصل شده و مواردی از این دست بپرسند و خب نوع واکنش‌های شما نتایج مختلفی را در پی خواهند داشت. مکالمات شما با بازیکنان تیم‌تان هم ازطریق یک نوع مسنجر صورت می‌گیرند و تعاملاتی که با بازیکنان دارید می‌توانند روی روحیه آن‌ها و حتی سرنوشت کاری شما تأثیرگذار باشند؛ برای مثال ممکن است بازیکنان شما دچار مشکلاتی شوند که بتوانید ازطریق صحبت کردن آن را حل کنید یا اینکه با انتخاب‌های اشتباه، حتی وضعیت را بدتر کنید! سازندگان اعلام کرده‌اند که برای کنفرانس‌های خبری انیمیشن‌های جدید زیادی خلق شده‌اند و همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم، اضافه کردن این ویژگی‌ها به‌نوعی باعث خواهد شد تا وظیفه شما به‌عنوان مربی در تیم چیزی بیشتر از مدیریت ترکیب و تاکتیک یا نقل و انتقالات باشد و باید مسائل حاشیه‌ای مثل ارتباط با خبرنگاران یا بازیکنان تیم را هم مدیریت کنید. 

فیفا 20 / بازی FIFA 20

سیستم جدید روحیه بازیکنان

در قسمت قبل اشاره شد که تعاملات شما با بازیکنان تیم می‌تواند روی روحیه آن‌ها تأثیرگذار باشد اما خب این تنها موردی نیست که روی وضعیت روحی آن‌ها اثر می‌گذارد و امسال شاهد یک سیستم روحیه پیچیده خواهیم بود که موارد زیادی می‌توانند آن را دچار تغییر و تحول کنند؛ مواردی مثل مدت زمان بازی کردن بازیکنان، وضعیت حقوق آن‌ها، جواب‌هایی که در مکالمات یک به یک یا در کنفرانس‌های خبری می‌دهید و اتفاقات دیگر. هرچه روحیه یک بازیکن در تیم شما بهتر باشد، وی عملکرد بهتری در زمین فوتبال خواهد داشت و این مورد چیزی است که باید درکنار مسائل دیگر به آن هم توجه داشته باشید. 

فیفا 20 / بازی FIFA 20

گزینه‌های بیشتر برای شخصی‌سازی ظاهر مربی

در نسخه‌های قبلی، برای انتخاب ظاهر مربی خودتان گزینه‌های خیلی محدودی داشتید اما امسال باید همه این محدودیت‌های را فراموش کنید؛ چرا که بازی یک ابزار کامل برای شخصی‌سازی ظاهر مربی در اختیار شما قرار خواهد داد که می‌توانید مسائلی از چهره و مدل مو گرفته تا فیزیک وی را به‌شکل دلخواه بسازید. علاوه‌بر در طول فصل هر زمان که خواستید قادر خواهید بود نوع لباس پوشیدن مربی خودتان را تغییر بدهید. یک نوآوری جدید دیگر در حالت کریر فیفا ۲۰ هم اضافه شدن مربی‌های خانم به بازی است. 

تغییرات قسمت اخبار

یکی از بخش‌هایی که در رابط کاربری منوی اصلی بخش Career حضور داشت، قسمت اخبار یا همان News بود که در آن می‌توانستید خلاصه‌ای از اتفاقاتی را که در لیگ شما یا حتی لیگ‌های دیگر رخ می‌دهند ببینید. حال این بخش در فیفا ۲۰ دست‌خوش تغییراتی شده و قرار است در بین خبر‌های مختلف، مواردی را هم مشاهده کنید که مربوط‌به صحنه‌ای خاص از بازی قبلی شما می‌شوند و برای این اخبار هم تصویری از همان بازی انتخاب خواهد شد که به شکلی هوشمند از یک صحنه داخل بازی گرفته شده است. 

فیفا 20 / بازی FIFA 20

ظاهر خاص برای برخی لیگ‌ها

برای اینکه ظاهر منو‌های بازی در حین تجربه بخش کریر برای بازیکن تکراری نشود، سازندگان برای پنج لیگ شامل بوندسلیگا، لیگ برتر انگلیس، لیگ فرانسه، لالیگا و لیگ MLS آمریکا ظاهر خاصی در نظر گرفته‌اند و زمانی‌که رهبری تیمی از این لیگ‌ها را برعهده داشته باشید، منو‌ها و جلوه‌های بصری ویژه آن لیگ را مشاهده خواهید کرد. علاوه‌بر این ظاهر این بخش‌ها در حین مسابقات لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ اروپا هم حس و حال مختص آن‌ها را خواهد داشت. 

سیستم جدید سنجش پتانسیل بازیکنان

در نسخه‌های قبلی، معمولا یک سری بازیکنان جوان پتانسیل ثابتی داشتند و بهتر کردن آن‌ها بیشتر از این میزان کار سختی بود یا بازیکنانی با سن بالا که نزدیک بازنشستگی بودند هم معمولا با افت شدید کیفیت روبه‌رو می‌شدند. اما امسال این مورد تغییر کرده و عملکرد بازیکنان روی پتانسیل آن‌ها تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت. مثلا اگر بتوانید یک بازیکن جوان داشته باشید که در فصل اول حضورش تعداد زیادی گل به‌ثمر رسانده یا کلا عملکرد خیلی خوبی در پست خودش داشته، پتانسیل وی بالاتر خواهد رفت و میزان پیشرفت او بیشتر خواهد بود. یا در نقطه مقابل اگر بازیکنی با سن بالا در تیم داشته باشید که توانسته عملکرد خیلی خوبی داشته باشد، کم‌تر شاهد افت کیفیت وی در فصل بعدی خواهید بود و لزوما سن بالا به‌معنی افت قطعی کیفیت بازیکن نخواهد بود. البته این مورد مثل یک شمشیر دولبه است و اگر بازیکنان عملکرد خوبی نداشته باشند یا مثلا به میزان کافی از آن‌ها در بازی‌ها استفاده نکنید، دچار افت خواهند شد. 

فیفا 20 / بازی FIFA 20

تغییرات کلی دیگر

با اینکه مهم‌ترین تغییرات بخش کریر موارد فوق بودند، اما یک سری موارد جزئی‌تر هم وجود خواهند داشت. برای مثال، درحالی‌که مذاکرات مربوط‌به خرید بازیکنان پیش از این در اتاق مربی تیم رخ می‌دادند، در فیفا ۲۰ شاهد دو محیط جدید شامل یک رستوران و یک محیط دیگر در سقف یک ساختمان لوکس خواهیم بود. تغییر دیگر، باعث خواهد شد تا در این نسخه بتوانید بازیکنان را خیلی راحت وارد Shortlist خود کنید و کلا مدیریت نقل و انتقلات راحت‌تر شده است. 

موارد دیگری مثل امکان غیرفعال کردن دریافت پیشنهاد برای هدایت تیم‌های ملی، افزایش قیمت بازیکنان دفاعی باتوجه‌به افزایش قیمت چنین بازیکنانی در دنیای واقعی، بهبود هوش مصنوعی تیم‌های رقیب در چینش ترکیب که باعث خواهد شد آن‌ها مخصوصا در بازی‌های مهم با بهترین تیم ممکن وارد میدان شوند. همچنین یک تغییر بسیار مهم دیگر در بخش کریر فیفا ۲۰، این خواهد بود که دیگر شاهد تداخل بازی‌های رقابت‌های مختلف با یکدیگر نخواهیم بود؛ برای مثال در گذشته مثلا شرایطی پیش می‌آمد که بازی اروپایی شما دقیقا یک روز بعد از بازی جام حذفی زمان‌بندی می‌شد و به همین دلیل نمی‌توانستید به‌دلیل خستگی در هر دو بازی از بازیکنان اصلی استفاده کنید که خب این مورد در فیفا ۲۰ رفع خواهد شد. 

به هر حال همین که EA تصمیم گرفته امسال بالاخره تغییراتی در بخش کریر اعمال کند اتفاق مثبتی است اما اینکه این تغییرات تا چه حد واقعا مثبت خواهند بود و باعث احیای بخش کریر می‌شوند بحث دیگری است که جواب دقیق‌تر آن را فقط وقتی می‌توان داد که بازی منتشر شده و آن را تجربه کرده‌ایم. نظرات خود را در مورد این موارد با زومجی به‌اشتراک بگذارید. 

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.