جزئیات تازه از اگزینوس 2200 سامسونگ – اسم رمزها و فناوری ساخت

انتظار می‌رود Exynos 2200 اولین سیستم روی چیپ غول کره‌ای باشد که از گرافیک AMD بهره می‌برد و در همین راستا جزئیات تازه از اگزینوس 2200 سامسونگ توسط افشاگر معروف منتشر شده است. برخی از اطلاعات قبلا نیز در شایعات مختلف حضور داشند ولی برخی کاملا جدید هستند.

سیستم روی چیپ اگزینوس

با توجه به جزئیات تازه‌ای که Ice Universe در Weibo به اشتراک گذاشته، اگزینوس 2200 با اسم رمز Pamir و فناوری ساخت 4 نانومتری تولید خواهد شد. هر چند که او اشاره نکرده وظیفه تولید بر عهده خود سامسونگ است یا TSMC اما مشخصا نیازی به تایید نداریم. زیرا حداقل بخاطر کمبود چیپ این روزها TSMC توانایی پشتیبانی از Samsung را ندارد. این یعنی غول کُره‌ای خود تولید انبوه هر دو چیپست پرچمدار آینده اندروید یعنی Snapdragon 895 و Exynos 2200 را انجام می‌دهد.

جزئیات تازه از سیستم روی چیپ اگزینوس 2200 سامسونگ

جزئیات تازه از سیستم روی چیپ اگزینوس 2200 سامسونگ

در زمینه گرافیک حاضر در اگزینوس 2200، افشاگر اشاره کرده که اسم رمز آن Voyager می‌باشد اما هیچ اطلاعات دیگری در اختیارمان قرار نداده است. جزئیات افشا شده قبلی نشان می‌دهند چیپست آینده سامسونگ از نظر گرافیکی بهبود قابل توجهی را به همراه خواهد داشت تا سرانجام ضعف بزرگ خود را رفع نماید. در یکی از تست‌ها اگزینوس 2200 در بخش گرافیک A14 Bionic را شکست داده و بیش از 50 درصد امتیاز بالاتری نسبت به Snapdragon 888 کسب کرده است.

در یک تست دیگر گرافیکی Exynos 2200 ظاهرا Snapdragon 895 را در حالت کارایی بالا (High Performance Mode) شکست داده. متأسفانه در هیچ کدام از این دو تست خبری از اعداد مربوط به توان مصرفی نیست که مشخصا در زمان عرضه اسمارت فون‌های پرچمدار حاوی این چیپست امری بسیار حیاتی می‌باشد. شایعه شده که سامسونگ به دنبال عملکردی در سطح A14 Bionic است اما همزمان در تلاش است تا سطح بالایی از کارایی را بدون نیاز به مصرف انرژی زیاد ارائه دهد.

سیستم روی چیپ اگزینوس

امیدواریم سامسونگ بتواند راهی برای خلاص شدن از محدودیت‌های موجود پیدا کند. گفته شده که این غول تکنولوژی همین ماه از اگزینوس 2200 رونمایی خواهد کرد اما تقریبا نیمی از ماه گذشته و هیچ خبری در این زمینه منتشر نشده است. در هر صورت امیدواریم در زمان معرفی و بخصوص عرضه با محصول خوبی مواجه شویم.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *