فهرست بستن

جدایی بیل گیتس از ملیندا

بله درست خواندید. بیل گیتس و ملیندا گیتس در حال جدا شدن از یکدیگر هستند. ما بیشتر این زوج (در کنار هم) را به خاطر انجام کارهای خیرخواهانه بنیاد گیتس می‌شناسیم. آن‌ها با صرف میلیون‌ها دلار در مصارف خیرخواهانه (از جمله مسائل مرتبط به آفریقا و خاور دور) برای خود شهرتی جهانی پیدا کرده‌اند و بنیاد خیریه مشترک بیل و ملیندا گیتس هم زبانزد خاص و عام شده. اما چه کسی فکرش را می‌کرد که این ازدواج 27 ساله روزی با توافق طرفین به پایان برسد؟ بله. جدایی بیل گیتس از ملیندا گیتس حقیقت دارد و این زوج در بیانیه مشترکی اعلام کردند که پس از 27 سال زندگی مشترک به ازدواج خود پایان می‌دهند. برای جزئیات بیشتر خبر جدایی بیل گیتس از ملیندا با ما همراه باشید.

عواقب جدایی بیل گیتس از ملیندا گیتس

بیل گیتس که بیشتر به عنوان هم بنیانگذار مایکروسافت شناخته می‌شود، از سال 2000 تمامی ثروت خود در مایکروسافت یا موارد دیگر را در بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس به کار گرفت. بنیاد بیل گیتس از آن زمان به بعد تبدیل به بزرگترین بنیاد خیریه جهان با ثروتی معادل 50 میلیارد دلار شد. بیل گیتس قبلا از سمت خود به عنوان مدیر عامل شرکت بزرگ مایکروسافت کناره گیری کرد (سال 2008) و پس از آن نیز تبدیل به یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت شد و از راه دور مسائل شرکت را نظاره می‌کرد. وی پس از این کناره گیری تمرکز خود را روی امور خیریه کرده بود. ملیندا گیتس هم که پیش از این به عنوان مدیر بازاریابی محصولات مایکروسافت مشغول بود، در سال 1996 از سمت خود کناره گرفت که به کارهای زندگی خود بپردازد.

این زوج در بیانیه‌ای اعلام کردند که به عقیده آن‌ها، در این مرحله از زندگی خود نمی‌توانند به عنوان زن و شوهر رشد کنند و به یکدیگر برای رسیدن به اهداف خود کمک کنند. هنوز مشخص نیست که این جدایی چه تاثیری بر بنیاد گیتس خواهد گذاشت اما طبق بیانیه منتشر شده آن‌ها، علی رغم جدایی از یکدیگر، کار خود را در بنیاد ادامه خواهند داد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *