فهرست بستن

تیم کوک: ما در اپل موزیک به دنبال پول نیستیم!

تیم کوک: ما در اپل موزیک به دنبال پول نیستیم!

اپل موزیک به تازگی موفق شده تا از رقیب سرسخت و با سابقه خود Spotify، در تعداد مشترکینی که در آمریکا برای سرویس خود هزینه پرداخت می کنند، سبقت بگیرد. تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل در خصوص صنعت موسیقی ابراز نگرانی کرده است. او معتقد است که سلیقه کاربران در موسیقی تغییر کرده و به جای آنکه از هنر انسانی در ساخت موسیقی استفاده شود، سازندگان، موسیقی را به سمت بیت ها و بایت ها معطوف کرده اند. این نظر به صراحت به اسپاتیفای اشاره دارد که اخیراً با جذب Carl Chery، یکی از اعضای سابق بخش موسیقی اپل، سعی بر آن دارد تا سلیقه انسانی را بیشتر در پلی لیست های خود دخیل کند.

رقابت اپل و اسپاتیفای همچنان ادامه دارد با این تفاوت که کمپانی اپل ماهیانه میلیاردها دلار از صنعت موسیقی خود کسب درآمد می کند، در حالیکه اسپاتیفای همچنان برای سوددهی باید تلاش کند. دقیقاً به همین دلیل است که تیم کوک می تواند ادعا کند که اپل در بخش Apple Music به دنبال کسب سرمایه نیست. جالب است که در عین حال کمپانی تمرکز ویژه ای بر روی این سرویس دارد و امیدوار است که تا سال ۲۰۲۱ میزان سود Apple Music به ۵۰ میلیارد دلار برسد. این در حالیست که سال گذشته اپل توانسته بود رکورد ۳۰ میلیارد دلاری را برای این بخش ثبت کند.

یکی از دلایل برتری اپل میوزیک در برابر رقیب، اینست که این برنامه به طور پیش فرض بر روی میلیون های آیفون و آیپدی که در طول سال تولید و فروخته می شود، نصب است. همچنین نمی توان اسپیکر هوشمند HomePod اپل را نیز نادیده گرفت. البته اسپاتیفای هم به طور پیش فرض بر روی دو اسپیکر هوشمند Echo  آمازون و Google Home نصب است. گفته می شود که اسپاتیفای در فکر ساخت اسپیکر هوشمند خودش است، اما تا اینجای کار که خبری از پیشرفت آن به گوش نرسیده است. جالب است هزینه اشتراک این دو سرویس رقیب یکسان است. اما آخرین آمار نشان میدهد که از مجموع ۱۶۰ میلیون کاربر اسپاتیفای، ۷۰ میلیون آنها هزینه استفاده از سرویس پریمیمیوم را می پردازند، این در حالیست که تعداد این کاربران برای اپل تنها ۴۵ میلیون می باشد.

بازدید: 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.