تیم‌های برتر نخستین دوره مرکز Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران معرفی شدند

sft1 666ddb1a772792639dec4603

در مراسمی که روز پنج‌شنبه ۲۴ خرداد ماه و با حضور مدیران شرکت سامسونگ، مقامات دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جمعی از دانشجویان و فعالان حوزه دیزاین و فناوری کشور در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، سه تیم برتر این دوره معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

شرکت سامسونگ از بهمن ماه سال گذشته، با همکاری دانشگاه امیرکبیر برای نخستین بار در ایران برنامه‌ جهانی Solve for Tomorrow خود را به منظور رشد مهارت‌ها و توسعه تفکر دیزاین دانشجویان برگزار کرد.

پروژه Solve for Tomorrow شرکت‌کنندگان را تشویق می‌کند تا از ابزارهای STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) خود برای حل چالش‌ها و همچنین توسعه‌ مهارت‌های مهمی مانند کار گروهی، تفکر انتقادی و خلاقانه کمک بگیرند.

عادله شورابی، مدیر مرکز Solve for Tomorrow سامسونگ در این مراسم با اشاره به نحوه برگزاری این پروژه گفت:

«اولین دوره برنامه Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران، با دعوت و حضور دانشجویان سال اول و دومی که در رده سنی ۱۸ تا ۲۰ سال قرار داشتند، برگزار شد. در این دوره، در ابتدا شرکت‌کنندگان با کمک تسهیلگران و مربیان، یک چالش اجتماعی را انتخاب کردند و پس از آن در قالب ۱۰ تیم، به جست‌وجوی یک راهکار برای حل چالش‌های پیش‌روی خود پرداختند. در طول این دوره چند ماهه، شرکت‌کنندگان مباحث عملی و تئوری متد تفکر طراحی (Design Thinking) را تحت نظر اساتید و مربیان برتر پشت سر گذاشتند تا با فرآیند حل مساله (Problem-Solving) آشنا شوند».

در ادامه این مراسم، هادی بقایی، مدیر ارشد منابع انسانی شرکت سامسونگ بر لزوم تقویت تفکر طراحی تاکید کرد و گفت:

«تفکر طراحی بیش از یک فرآیند است و یک طرز فکر است. تفکر طراحی تاب‌آوری و مقاومت را به شما می‌آموزد و به شما یاد می‌دهد که شکست‌ها را به پله‌های ترقی تبدیل کنید و به موفقیت برسید. تفکر طراحی، همکاری را تقویت می‌کند و دیدگاه‌های متنوعی را برای ایجاد راه‌حل‌های جامع ارائه می‌دهد. در دنیایی که به طور مداوم در حال تحول است، توانایی نوآوری دیگر یک ضرورت است.»

مدیر ارشد منابع انسانی شرکت سامسونگ به دانشجویان شرکت‌کننده در اولین دوره Solve for Tomorrow اهمیت تاریخی تفکر طراحی را یادآور شد و گفت:

«به تحول آمیزترین اختراعات زمان ما فکر کنید: تلفن هوشمند، اتومبیل‌های برقی، وسایل پزشکی نجات بخش. همه اینها ناشی از اصول تفکر طراحی است. این فناوری‌های نوآورانه، نتیجه کار مبتکرانی است که جرات رویاپردازی داشتند و با شجاعتی مثال زدنی به سمت تحقق این رویاها حرکت کردند. تفکر طراحی برای تمامی افرادی است که اشتیاق به خلق کردن، نوآوری و ایجادِ تغییر دارند و معتقدند که می توانند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند.»

Adblock test (Why?)

منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.