فهرست بستن

تکنولوژی هوش مصنوعی جدید سونی به جای شما بازی می کند!

دستاوردهای هوش مصنوعی در چند سال گذشته موجب شده که شرکت‌های تکنولوژی یکی پس از دیگری به سمت در خدمت گرفتن این فناوری و ارائه محصولات مختلف بر پایه آن قدم بردارند. در همین راستا، شرکت سونی اختراعی را به ثبت رسانده که قادر است رفتار شما در بازی را شبیه‌سازی کند. 

این فناوری جدید شرکت سونی رفتار کاربر در حین بازی را زیر نظر می‌گیرد و به وسیله اطلاعات به دست آمده از این روند، به ساخت و کنترل یک کاراکتر هوش مصنوعی اقدام می‌کند. این کاراکتر هوش مصنوعی در واقع نسخه‌ای شبیه‌سازی شده از روی کاربر واقعی بوده و قادر است درست مانند این گیمر بازی کند.

برای استفاده از این قابلیت، ابتدا مجموعه‌ای کلی از رفتارها به پروفایل کاربر اختصاص می‌یابند. سپس این الگوریتم هوش مصنوعی با مشاهده عملکرد کاربر در هنگام بازی، سعی می‌کند که روند تصمیم گیری گیمر در موقعیت‌های مختلف را بسنجد و به این پروفایل اضافه کند. بعد از انجام این مراحل، سونی به کاربر اجازه می‌دهد تا کنترل بازی را به این الگوریتم بسپارد و نحوه بازی کردن خود را از زاویه دید یک تماشاگر تحلیل کند.

این اختراع همچنین در صورت سخت بودن یک مرحله خاص برای کاربر، به او برای به پایان رساندن آن کمک خواهد کرد. البته ماموریت‌هایی که به کمک هوش مصنوعی انجام شده‌اند، در پروفایل گیمر مشخص خواهند بود.

sony-ai-gaming-featured.png

کاربردی شدن این تکنولوژی می‌تواند پیامدهای ناخوشایندی نیز داشته باشد. ممکن است نسل‌ آینده بازی‌های کامپیوتری به میدان نبرد بین AIهای شبیه‌سازی شده از گیمرهای مختلف تبدیل شود. البته کارشناسان اعتقاد دارند که این تکنولوژی در تجربه گیمینگ افراد دارای معلولیت‌های حرکتی یا نیازهای خاص، تاثیر عمیقی خواهد گذاشت. 

باید به این نکته اشاره کرد که بازیگران مختلف صنعت بازی، هنوز قصد دارند کاربردهای تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در این صنعت را درک کنند. برای مثال اونویدیا نیز پتنتی به ثبت رسانده تا از هوش مصنوعی برای بهبود عملکردهای لمسی بازی‌ها، مانند لرزش یا تکان خوردن فرمان‌ بازی‌های ماشین‌سواری ‌استفاده کند.

در همین رابطه بخوانید:

– فناوری هوش مصنوعی اولین بازی ویدئویی خود را تولید کرد
– تماشا کنید: هوش مصنوعی جدید سونی بهتر از گیمرها مسابقه می‌دهد!

این اختراع ثبت شده از طرف سونی احتمالاً در کیفیت حضور بات‌ها در بازی‌های مختلف نیز تاثیر زیادی خواهد گذاشت. البته هنوز باید برای دیدن اثر این تکنولوژی روی ساخت یک سیستم بهینه برای قرار دادن هوش مصنوعی در مقابل بازیکنان واقعی صبر کرد.

نظر شما اهالی شهرسخت‌افزار در این مورد چیست؟ به نظر شما این فناوری چه تاثیری بر تجربه بازی شما خواهد گذاشت؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *